Smd entegre lehimleme teknikleri ile ilgili

hlyahkan

Paylaşımcı üye
en.jpg
İyi geceler arkadaşlar kolay gelsin . ustalarıma bir sorum olacak .. Resimdeki smd entegrenin bacakları çok bitişik ve ufak lehim yapılmıyor. Padlerin üzerinden lehim geçiyorum hava tabancasıyla yerleştiriyorum bacaklar kısa devre oluyor. lehimi az yapıyorum bu sefer çok ısıtmak gerekiyor ama çok ısınınca entegre bozuluyor.

Bu ince işler için özel havya var mı ? nasıl yapılır ? lehim yaparken diğer bacakların lehim kapmaması için ne yapılabilir. daha önce hiç bu kadar ince lehim yapmamıştım :)

Ekli dosyayı görüntüle 13607
İyi geceler arkadaşlar kolay gelsin . ustalarıma bir sorum olacak .. Resimdeki smd entegrenin bacakları çok bitişik ve ufak lehim yapılmıyor. Padlerin üzerinden lehim geçiyorum hava tabancasıyla yerleştiriyorum bacaklar kısa devre oluyor. lehimi az yapıyorum bu sefer çok ısıtmak gerekiyor ama çok ısınınca entegre bozuluyor.

Bu ince işler için özel havya var mı ? nasıl yapılır ? lehim yaparken diğer bacakların lehim kapmaması için ne yapılabilir. daha önce hiç bu kadar ince lehim yapmamıştım :)

Kalem havya

Class-ZD-401-100W-Kalem-Havya__84259028_0.jpg

Merhaba,
google da buldum belki fikir verir.Kolay gelsin.

hocam havyayla hiç olmuyor diğer bacaklarda lehimi çekiyor kısa devre oluyor. bi yöntemi bi sıvısı ilacı varmı bu işin onu soruyorum

Pardon ya...Tabanca havya (meğer hava tabancasıymış) kullandım dedin zannettim ... Yanlış anladım. Ondan kalem havyayı söledim. Tabanca havya ince işlere pek uygun değil. Ondan yazdım.

ince kalem havya sıcak hava tabancası falan hep denedim 4 tane lehimleyebiliyosam 3 tanesi olmuyor :( bi yöntem buldum deneyeceğim komple bacaklar lehimleniyo sonra lehim emme teliyle çekiliyo

ince kalem havya sıcak hava tabancası falan hep denedim 4 tane lehimleyebiliyosam 3 tanesi olmuyor :( bi yöntem buldum deneyeceğim komple bacaklar lehimleniyo sonra lehim emme teliyle çekiliyo
Kolay gelsin ustam. Tekrar özür dilerim senden ukalalık yaptıysam...

Forum istatistikleri

Konular
129,093
Kullanıcılar
451,398
Son üye
ilkercan00

Yeni konular

Geri