SMD Pic12F629 Programlama Tekniği Hakkında

Arkadaşlar Selamun aleyküm Bir proje üzerinde çalışıyorum ve kesinlikle de pazartesi bitmesi gereken bir konu...
Projemde araçların merkezi kilit sistemi ve alarmlarını etkin pasif yapmakta kullandığımız şu kumanda kutularını kullanacağım.Udeadan 4 butonlu harici olarak programlanabilir entegreli (pic12f629) bir uzaktan kumanda siparişi verdim Allahın izni ile yarın elimde olacak ama
Kafamı kurcalayan konu şu...
Ben bu smd12f629 entegresini nasıl programlayacağım yani benim elimde normal dip entegreleri programlayan programlayıcı mevcut ben bu entegreyi hazır olarak oradan söküp programı yazıp tekrar oraya takmam gerekiyor söküp takma işi için bir telefon tamircisi arkadaştan yardım alacağım araç gereç konusunda ama programlama işi baya bir kafamı kurcalıyor acaba bacaklarına birer kablo lehimleyip karta uyacak şekilde uzatsam lehimleme esnasında pic bir hasar görürmü öyle bir yan etkisi olabilirmi ? Ve bu işin daha farklı yolları varmı varsa neler?
Arkadaşlar bu konu çok acil ve çok önemli bir konu bu yüzden fikirlerinizi ve yorumlarınızı acil olarak bekliyorum ilgilerinizden dolayı şimdiden teşekkür ederim.....

arkadaşım, entegreyi yerleştirdigin kart üzerinde icsp için baglantı pinleri yerleştirir isen entegreyi devreden söküp takmadan program yükleyebilirsin. entegrenin datashet inde icsp için açıklama mevcut. kolaygelsin...

Usta kart hazır geliyor şöyle ki bu kart araçların kumandalarının ta kendisi yani daha elime geçmedi ama büyük ihtimalle sabah elimde olacaktır yinede icsp gibi bir bağlantı yapılabilirmi diye inceleme yaparım ilginiz için teşekkür ederim...

ekteki resimlere bakın

Ekli dosyalar

• a.jpg
    a.jpg
    85.2 KB · Görüntüleme: 123
  • b.jpg
    b.jpg
    30.4 KB · Görüntüleme: 93
  • c.jpg
    c.jpg
    29.6 KB · Görüntüleme: 96
Arkadaşlar olayı çözdüm.Belki benim gibi sorun ile karşılaşan farklı arkadaşlar olabilir ileride diye düşüncesi ile buradada paylaşmak istedim.
Çözüm yolum: öncelikle kumanda içindeki pic12f629 entegresinin datasheetinden bakarak icsp bağlantı pinlerini buldum ve o pinlere birer tane çok ince kabloyu lehimleyerek temas etmelerini sağladım sonra da elimdeki usb pic programlayıcının icsp bağlantı yerine picin icsp bağlantı şeklini yapıp yerleştirdim programlama işlemimi gerçekleştirdim.
Lehimleme esnasında pic hiç bir hasar görmedi bilgilerinize...

selam ustam nasılsın sizinle bu araçlar için kumanda konusunda görüşme imkanımız olabilirmi acaba benim numaram 0535 573 .. irtibata gecebilirsek sevinrim

Moderatör tarafında düzenlendi:
1-artı 5 volt 4- mclr 6-clock 7-data 8- eksi uçları kabloyla bır 8 pin sokete tak soketı dip kilif proğramlama kartına tak proğramla tarıhe bakmadım miyadı dolmuş talep:)))

merhaba pıc hakkında bise sorcaktım

Forum istatistikleri

Konular
128,869
Kullanıcılar
450,989
Son üye
elektronik evden

Yeni konular

Geri