Smps trafosu

Bana karışık geldi.
Ben 2 gün önce cr6842s çipli kart tipi smpsi tl431 girişinden r19 u 15 k paralel direnç ile 12volttan 15.7 volta çıkartım.
Sanırım elimdeki szbk07 modülünü de modifiye edip pot uzatması ile kutulayıp bu işin çaresine bakacağım.Netice de flyback smpslerin de bir sınırı var. Cesaret meslesi
12.jpg

Neticede teknik gelişiyor. Yeni çipler ve daha verimli modeller.@by lent in verdiği sayfayı da teşekkür ederek detay olarak sabah inceleyeceğim.

Ekli dosyayı görüntüle 56142
Benim smps modülü elimde mevcut olan 12volt
24.jpg

Bu da 24volt plan modeli

Son düzenleme:
demirci usta, secondere tel sarayım falan olmuyor malesef devrenin üzerindeki herşeyi değiştirmen lazım..

kabloyu dışarı alayımla doğrultayımlada hiç olmaz, bu şeyler öyle çalışmıyor..

sana daha güçlü bir güç kaynağı lazımsa yenisini alsan çok daha ucuza patlar ve temiz temiz kullanırsın..
Öncelikle alakan ve fikrin için çok teşekkürler.Ama ,inanki oldu,çok denemelerim var ,tv smps katına bir hatta iki ferrit trafo sardım gayet güzel çalışıyorlar,hatta tv smps den anfi beslemek için simetrik sarımlı smps elde ettim,ama tabiki çok deneme ve yanılma ile .Naçizane bu bilgiyi de paylaşmak istedim ,Sonuçta mantık aynı ,hazır kurulu tv anakart pwm devresinden faydalanarak sadece trafo ekledim.Yani,hem kendi hemde benim sardığım trafo aynı anda çalışıyor ,denendi.Kolay gelsin arkadaşlar.SAYGILAR.
Arkadaşlar,Ayrıca,kendinden salınımlı gerçekten güçlü ve basit ,bir o kadar da korumalı,anfi beslemek için ideal bir smps devresi paylaşıyorum,bu devreyi yaptım ve çok güzel çalışıyor,güçlü bir devre,takıldığınız yer olursa yardımcı olurum,zaten devre ile ilgili tüm detay ilgili sitede var ,yapmak isteyen arkadaşlara kolay gelsin ,zamanım olursa devrenin testini video ile çekip atarım.

İlgili site:https://steknoz.blogspot.com/2018/12/sos-detex-smps-dengan-ferit-etd49-plus.html

Ekli dosyalar

• Steknoz.blogspot.com - SOS Detex SMPS Dengan Ferit ETD49 Plus OCP Dan Soft Sta Delay_Page2-crop.png
    Steknoz.blogspot.com - SOS Detex SMPS Dengan Ferit ETD49 Plus OCP Dan Soft Sta Delay_Page2-crop.png
    79.2 KB · Görüntüleme: 7
  • PhotoGrid_1546541480518.jpg
    PhotoGrid_1546541480518.jpg
    47.3 KB · Görüntüleme: 8
  • PhotoGrid_1546540746229.jpg
    PhotoGrid_1546540746229.jpg
    47.1 KB · Görüntüleme: 7
  • Core ocp20-crop.jpg
    Core ocp20-crop.jpg
    153.5 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:

Forum istatistikleri