Soğutma Sıvısı kokusu

arkadaşlar cevaplar için çok teşekkürler...bu arada nargile yazdım da aslında nargile değil elektronik sigara bu. onun marp ucu. 1,5 yıl önce bıraktım sigarayı 1.5 yıldır elektronik sigara içiyorum...şimdi elektronik sigara sağlığa ararlıdır değildir o tartışmaya girip başlığı başka boyutlara taşımak istemem...ama şunu söyliyeyim sigara için mütiş bir alternatif....

elektronik sigara ile kendinizi kandırıyosunuz yani ??

hiçbir destek almadan bırakanlar var bende öyle.

Bende birakali uc ayi gecti cak diye biraktim azaltma falan yok iyikide birakmisim cok sukur

arm 10 cihazindan tapatalk vip ile gönderdi

elektronik sigara ile kendinizi kandırıyosunuz yani ??

hiçbir destek almadan bırakanlar var bende öyle.

15 yıl sigara içtim günde 1-1,5 paket. 1.5 sene önce bırakmak için denemediğim yöntem kalmadı. (nikotin sakısı, nikotin bandı, haplar vs..) hiç biri işe yaramadı. bir arkadaşımda gördüğüm cihaza bu ne deddim elektronik sigara dedi. dedim yav bırak sahte sigarayla sigaramı bırakılır dedim. bana sadece 1 fırt çek dedi. ben yok ne çekicem çocukmuyum kendimi e-sigaraylamı kandırıcam dedim. hatırım için bir kere dene dedi. aldım 1 fırt çektim ve öksürmeye başladım.(biraz hafife alıp fazla abandım.) aman yarabbi dedim bu ne...direk sigara...etki aynı...hemen sorum zararı nedir dedim? zararı yok diyemem dedi. ama avrupada ve amerikadaki araştırmalara göre sigaranın verdiği zararın binde birini veriyormuş dedi. ve kanserojen madde de yok dedi...oturdum o akşamm araştırdım ve yabancı kaynaklardan da olayın tamamını öğrendim. ve evt kanserojen madde yok ve sağlığa zararı sigaranın verdiği zararın yanında yok denecek seviyede...hemen 1 tane sipariş verdim almanyadan basit bir cihazdı.ona başladığım günden beri hiç sigara içmedim ve hiç aramadım.genelde meyve aromalı sıvılar tercih ediyorum. tütün aromasından uzak duruyorum. bundan dolayıda şu an tütün kokusu beni rahatsız ediyor....sonuç şu anda e-sigara benim için bir hobi haline gelmiştir. sıfır nikotinli sıvılar içiyorum ve işin keyfini çıkartıyorum..hiç sigara içmeyen birine asla tavsiye etmiyorum. keza azda olsa e-sigaranın da zararı var...selametle...cevaplar için tekrar teşekkürler...

elektronik sigarada yağ var yağı yakıyor siz dumanını içiyorsunuz. O yağ yemek yağımı makina yağımı belli değil. Oksijen dışında herjey akciger için zararlıdır. Su koy gene işe yaramaz :p

Elektronik sigaralarda büyük tehlike! haberi

[video=youtube;Mot42EwLFHs]http://www.youtube.com/watch?v=Mot42EwLFHs[/video]

elektronik sigarada yağ var yağı yakıyor siz dumanını içiyorsunuz. O yağ yemek yağımı makina yağımı belli değil. Oksijen dışında herjey akciger için zararlıdır. Su koy gene işe yaramaz :p

Elektronik sigaralarda büyük tehlike! haberi

[video=youtube;Mot42EwLFHs]http://www.youtube.com/watch?v=Mot42EwLFHs[/video]

bu tartışmanın başlayacağını bildiğim için aslında konuyu açmak istemedim. :) likitlerde kullanılan maddeler :

- bitkisel gliserin
- aroma
- saf su
- nikotin

sigarada 4 bin zararlı madde var. kimse elektronik sigaranın zararsız olduğunu söylemiyor. ama esigarada aldığınız bu 4 maddenin 4 üde araştırmalar sonucu kansorejen olmadığı tespit edilmiştir. ha d,yeceksiniz nasıl yani nikotindemi kanserojen değil? evt değil nikotin kanser yapmaz damar tıkar. :) elektronik sigara konusunda daha detaylı bilgiler almak isterseniz. esigara.us' ı ziyaret edebilirsiiniz....

+ videodaki adamı sigara kartellerinin satın aldığı o kadar belliki resmen sıkıyor. elektronik sigarayla ilgili bir araştırma bir deney kesinlikle yok diyor...kafayı yemiş.. :D

- 2011 yılında : Polosa ve Kentucky'deki Lousville Üniversitesi'nden Tıp Profesörü Brad Rodu'nun öncülük ettiği çalışmada, e-sigaradan açığa çıkan kimyasalların yoğunluğunun, insan sağlığına etki edebilecek miktardan yaklaşık bir milyon kat daha az olduğu tespit edildi. Harm Reduction Journal da bilimsel sonuçlar yayınlanmış

- Dr Konstantinos Farsalinos'un Onassis Kalp Cerrahisi Merkezi Atina'da yıllık toplantısında yaptığı konuşmada, elektronik sigaranın, manuel sigaraya oranla çok daha az tehlikeli olduğunu tespit etmiştir. Yapılan deneyde 22 e-sigara kullanıcısı ile karşıs grup olarak da 22 manuel sigara tüketicisi karşılaştırılıp kalp fonksiyonları izlenmiştir. Manuel sigara içen gruptakilerin tamamında sigara sonrası yüksek kan basıncı ve ritim bozukluğu tespit edilmiştir. E-cig kullanıcı grubunda ise hafif bir kan basıncı yükselmesi haricinde başka etki gözlenmemiştir. Bu bilgiye ek olarak Avrupa Kardiyoloji Derneği Elektronik sigaranın, manuel sigaraya oranla çok daha az tehlikeli olduğu sonucuna varmışlardır.Ayrıca gene Yunanistanda yapılan bir araştırmaya göre e-cig in akciğere etkisinin yok denecek kadar az olduğu tespit edilmiştir.

-2010 yılında USA : Halk Sağlığı Boston Üniversitesi : Elektronik sigaranın, manuel sigaraya göre 1000 kat daha güvenli olduğu ve manuel sigaraya bağımlılığı kırdığı tespit edilmiştir.

bunun gibi testler tespitler kaynıyor...tamam sigara kartelleri seni satın almış olabilir de bu akdar kesin niye konuşuyosun... :D bari olmayabilir de ya da bildiğimiz kadarıyla yok de. geçende bir prof çıktı tv ye diyoki elektronik sigara kanser yapıyorMUŞ. zararlıyMIŞ. koca prof adam mışlı muşlu konuşuyor...

Birkeresinde atölye şartlarında metali akkor edip hidroliğe atmıştım, aynı şekilde o parçadan da hidrolik kokusu çıkmadı :)

16 sene içtim
günde 1 paket içiyordum
4 senedir bıraktım çok şükür
e-sigara felan hikaye bence
sigarayı bırakınca çevrenizde sigarayı daha önce bırakanlar vardır mutlaka
onlardan alacağınız destek paha biçilemez onlarla dayanışma içinde olun
sigarayı bırakmayanların-bırakamayanların uydurduğu laflara kulak asmayın
sigaranın size ve çevrenize zarardan başka birşeyi yok unutmayın

Forum istatistikleri

Konular
128,882
Kullanıcılar