Sony tüplü TV ariza

1. karede sol üstte audio yazıyor ordan başla yolları lehimleri kontrol et.

Ustam yollarda sorun göremedim yanılmıyorsam bu 22 wolttu okuyamadim ondan kaynaklanıyor olabilir mi (sol taraftaki sarı soket) alttaki kırmızı beyaz fisin takılı olduğu yer sağ ve sol hoparlör bağlantı girişleri

Ekli dosyalar

• IMG_20161121_231615.jpg
    IMG_20161121_231615.jpg
    338.2 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20161121_231549.jpg
    IMG_20161121_231549.jpg
    351 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Olabilir emin olmamamkla beraber, ses entegresi çevresinde bak tabi skarta baktığını farz ediyorum bazı modellerde tv av moduna geçiş yapmak gerekiyor, başka tvde dene rizivırdan kaynaklı sorun olmasın! Daha önce ses entegresi yanında kond tepesi havya ucuyla ısıtınca ses geldi bunu değiştirince sorun giderildi !

Sony KV-2153 Şema aşağıdaki linkte mevcut.İlgili devre voltaj takibini yapablirseniz arıza kolayca bulunabilir.Bu cihazda scart girişi yok, Resim ve ses işareti AV (tos) girişi üzerinden yapılıyor.Bu durumda Kumanda üzerinden AV tuşu ile seçim yapılması gerekir.Bu özelliği TV de ilgili devre algılamıyor olabilir.Kolay gelsin.
http://www.ddrservice.net/f0z/TV-Set/sony/kv-2153.pdf

Ssforum ustam tskkrler evet scart girişi yok sadece audio ve video giriş cikisi var cihazi takınca tvnin üzerinden tuşa basıp cihazı görmesini sağliyorum sesin çıkması için illaki uydu cihazına bağlı olmasımi gerekiyor normal karıncalanma varkende ses cikmasi da gerekmiyormu

By lent bey demiş olduğunuz yöntemi bozuk kondansatör bulmada bende kullaniyorum etkili bir yöntem

Ssforum ustam tskkrler evet scart girişi yok sadece audio ve video giriş cikisi var cihazi takınca tvnin üzerinden tuşa basıp cihazı görmesini sağliyorum sesin çıkması için illaki uydu cihazına bağlı olmasımi gerekiyor normal karıncalanma varkende ses cikmasi da gerekmiyormu
Resim olmadan ses çıkmaz.Tv.lerde muting devresi vardır.Resim sinyali alınmadığı zamanlarda ses otomatik olarak kesilir.Onun içn ekranda resim yok sadece karlama veya mavi ekran var iken ses çıkmaz. Tv Hangi cihaza bağlı olursa olsun ses olması için ekranda(karlı veya net) resim olması gerekir.Kolay gelsin.Kolay gelsin.

Karıncalanma dediğim sizin dilimizde karlanma oluyor ustam :) baya zamanımi aldı ama sorunu çözebildim hele şükür resmi atıyorum diyotların arasındaki köprü kopmuş ondan dolayı ses entegresine voltaj gitmiyordu zaten bunu fark etmiştim dün akşam 22 volt cikisi yoktu köprüyü attım şimdi düzeldi yarın cihazı bağlayıp çalıştıracağım tvyi bakalım bir sorun olacak mı yardımcı olduğunuz için tekrardan sağolun yararlı bilgi ve tecrübelerinizden bundan sonrada faydalanmak isterim :)

Ekli dosyalar

• IMG_20161122_233908.jpg
    IMG_20161122_233908.jpg
    412.3 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20161122_233850.jpg
    IMG_20161122_233850.jpg
    412.3 KB · Görüntüleme: 15

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,822
Kullanıcılar