Stajyerin İsyanı

mstgunduz

Üye
bir elektrik elektronik mühendisi öğrencisinin piyasada iş bulabilmesi için bazı niteliklere sahip olması mecburidir..hangi programlar yada odanın verdiği hangi kurslar ,eğitim şirketlerinden alınacak hangi bölümle ilgili eğitim sertifikaları gereklidir..büyüklerimizden cevap beklenmekte..

stajda gerçekten bişiler öğrenen varmı aranızda

Moderatör tarafında düzenlendi:
Staj anlatılan konuların pekiştirilmesidir.Piyasaya göre ise sadece çay getir çay götür gibi cümlelerdir,Öğren/Öğret+Geliştir. İşte benim için Staj Buydu.

Bence staj öğrenme azminde olan insanın her nerede çalışırsa çalışsın kendini geliştirip kendi kendinin öğreticisi ustası artık her neyse olmasıdır.

staj insanın teknik bilgilerinin,uygulamaya dönüştüğü yerdir.stajda soru sormadan kimse kimseye bişeyler anlatmıyor.sen soru sorup istekli olursan,staj hem keyifli, hemde öğretici olur

staj hicbir sey yapmazsa ilerde ne muhendisi olacagina karar vermene yardimci olur.zira hem elektrik hem elektronik muhendisi olunmuyor.yani ayni anda iki alanda uzmanlasamiyorsun.teknik olarak birsey ogrenmesen bile bu iki bolumun neyle ugrastiklarindan haberdar olmaniz bile cok buyuk kardir.universite gunlerinizi bos gecirmeyin.bilgiye ulasmak artik cok kolay...
Basarilar dilerim, saygilarimla

yeni mezun birisi olarak mutlaka üniversitenin sunduğu sertifika programlarına katıl.ben sertifikayı önemsemiyorlar falan filan derken hiçbirine katılmadım ama kişisel olarak kendini geliştiriyorsn.yoksa bir kağıt parçası önemsiz.elektrik yada elektronik alanına kaymanda fayda var.ben ikisinide geliştirmeye çalışıyorum ama pek olmuyor gibi.uzmanlaşamıyorsun yani.
autocad
plc programlama
pic atmel mikroişlemci programlama
kumanda sistemleri
C/C++ programlamalarını öğrenirsen senin avantajınadır.

yeni mezun birisi olarak mutlaka üniversitenin sunduğu sertifika programlarına katıl.ben sertifikayı önemsemiyorlar falan filan derken hiçbirine katılmadım ama kişisel olarak kendini geliştiriyorsn.yoksa bir kağıt parçası önemsiz.elektrik yada elektronik alanına kaymanda fayda var.ben ikisinide geliştirmeye çalışıyorum ama pek olmuyor gibi.uzmanlaşamıyorsun yani.
autocad
plc programlama
pic atmel mikroişlemci programlama
kumanda sistemleri
C/C++ programlamalarını öğrenirsen senin avantajınadır.

ıyı guzel demısın ama staj dedıgın zaman staj yerınde ogretıcı vasfı olan kısıler bılıncısızce verdıklerı egıtımler ve stajı getır goturden oteye goturmeyen kısıler sorsan dahı bazı sorulara cevap alamadıgın yerden ıbarettır .sadece ıstersen bırseyler ogrene bılırsın ogretmezler ogrenırsın ama tek sey ogrenmek degıl ogren menın yanında uygulamakta gerekır kagıt uzerınde ogrenırsın amam uygulamaya geldıgınde bırsety yapamazsın oyuzden herseyı uygulamalı sekılde ogrenmeye bakın derım .bende yenı mezunum ama her alanda basarılı degılım benımde uzmanlık alanım var ben sadece uzmanlık alanımda basarılı olurken dıgerlerı hakkındada bılgım var sorun cozzersın ama 1 seyde daha ıyısındır

arkadaşlar bence stajı ya çok iyi tanıdğın bir mühendisin yanında yapıcan ya da
naylon yapıcaksın
telekomda yaptım elime telefon verdiler şu kampanyayı müşterilere tanıt dediler

derslerde biraz gözün açılmışsa sahada hangi bilgilerin gerekli olacağını öğrenirsin staj bu kısımda çok işe yarar aksi halde zaman kaybı

Forum istatistikleri

Konular
128,914
Kullanıcılar
451,077
Son üye
vatan1

Yeni konular

Geri