Stajyerin İsyanı

ben Pirelli'de elektrik mühendisliği öğrencisi olarak taşeron firmada staj yaptım.

başta getir götür vardı ama sonra neyin ne işe yaradığını gördüm, arızalar hakkında tahmin yürütebildim, iş ve işçi yönetimi hakında fikir edindim..

naylon stajda bunların hiçbirini öğrenemezsin..

stajyer olduğuma aldırmadılar en ağır işlerde çalıştırdılar.. bunun içinde ışıksız tavan arasında kablo döşemek, 1000 metre 240lık kablo çekimi vs vs var..

sonuç itibarıyla; meslekten ekmek yemek istiyorsan işe amelelik yapmaktan başlayacaksın..

Naylon staj kesinlikle yapmayın. En kötü ihtimalle staj süresince saat 8:00 de işbaşı yapmayı öğrenirsiniz :)

Bazı stajlar vardır, yalnızca gider gelirsin naylon kadar bilgi vermez. Ama iyi bir yerde yapabilirsen o an olmasa bile ilerde sana ummadığın fırsatlar açabilir. Üstelik iş hayatını gözlemleme şansın olur. Stajlar önemlidir, bence iyi değerlendir.

Naylon staj Fabrika saatleri içerisinde çalışılan zaman için kullanılan bir isimlendirmemi acaba?

Naylon staj , iş yerine hiç gitmeden sadece firmanın kaşesini kullanarak doldurulan staj kitabıyla yapılan işdir.

Forum istatistikleri

Konular
128,916
Kullanıcılar
451,082
Son üye
cccggg111

Yeni konular

Geri