Step7 ve desteklediği işletim sistemleri hk?

Vista ve xp farklı programlar değil.
xp : windows 5 idi , vista windows 6.
Yenisi yolda windows 7.
Beta versiyonlarından beri kullanıyorum çalışmayan bir program olmadı.
Denetim masası/kullanıcı hesapları/kullanıcı hesabını aç veya kapa/uac kutusunu boşalt.
Kendini yeniden başlatır.
Kullanacağın programın ve ya kuracağın : exe ye sağ tık :
Özellikler/uyumluluk/bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu- kutusunu işaretleyince alt satırlar aktive olur.
Görünen:windows xp (sp2) seçersen makinan artık xp sp2 gibi davranır.
Bu özellik yeni değil, xp de de vardı.Mesela 98 gibi diyerek xp de çalışmayan 98 programları çalışırdı.

bendeki laptopta vista home basic yüklü. daha önce seninde üstteki söyledğiğin gibi xp uyumsuz programları bu şekilde ayarlayabilyordum. Şu an home basice step7 v5.4 yüklemeye çalışıyorum denedim olmuo hala uyarı olarak uyuşmuyor windows xp ,windows 2000 gibi versiyonları yükleyin şeklinde uyarı geliyor.yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
bendeki laptopta vista home basic yüklü. daha önce seninde üstteki söyledğiğin gibi xp uyumsuz programları bu şekilde ayarlayabilyordum. Şu an home basice step7 v5.4 yüklemeye çalışıyorum denedim olmuo hala uyarı olarak uyuşmuyor windows xp ,windows 2000 gibi versiyonları yükleyin şeklinde uyarı geliyor.yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin...

Aynı şey benim başıma da geldi nedense uyumsuzluk ile olamıyor?
eğer D: sürücün varsa tavsiyem D sürücüne xp yükleyip step7 kur paşalar gibi kullan tabiki vistanın yanında xp istiyorsan. Eğer bu soruna bir çare varsa lütfen paylaşalım :confused:

musallim söylediği şekilde iki forumda iki arkadaş home premium da kurabildiklerini söylemişler. ama home basicde de aynı çözüm işe yarar diye düşündüm olmadı galiba:D

arakdaşlar forumda simatic programları var orda SR 4 var onu yükleyiniz. ve automatic licence manager 4 ü yüklemekten kaçının. ekb programı bu yüklendiği zaman genelde sorun çıkarıyor. yüklemeyi engellemwek için klasör içerisinden automation licence manager 4 ü silin. herhangi bir hata sorunu çıknaz

xp sp3 ve vista için Step7_V5.4_SP5.rar çıktı nette tarat çıkar yanlız önce step 5.4 ü yüklemen lazım(nette bu da var full olarak) update i ondan sonra yükle yeterli

xp sp3 ve vista için Step7_V5.4_SP5.rar çıktı nette tarat çıkar yanlız önce step 5.4 ü yüklemen lazım(nette bu da var full olarak) update i ondan sonra yükle yeterli

arkadaşım bu işlemle vista home premiumda step7 yi kullanabilecekmiyiz acaba?:confused:
kolay gelsin

arkadaşım aynı sorun benim başımada geldi sende kurulu olan xp home nin üzerine xp pro yu kur kurulumu yaptıktan sonra s7 yi kur çalışacaktır.

yalnız bilgisayarım özelliklerinden xp pro olduğunu kontrol etmeyi unutma

kolaygelsin

Selam arkadasım , 2 gün önce bende aynı sorunla karşılaştım ve bilgisayarımdaki vista home premiumda Microvin V4.0 STEP 7 MicroWIN SP7 kurup çalıştırdım herhangi bir sorun çıkmadı .suan rahatlıkla kullanıyorum.

eğer imkanınız varsa siemens vista yada win7 desteğini verene kadar winxp sp2 üstüne çıkamyın yada ikinci bir part da yada virtual winxp den vazgeçmeyin çünkü daha sonra wincc yada benzer siemens yazılımlarınıda kullanmak isterseniz çok fazla sıkıntı çıkacaktır. pcnizde ayrı bir siemens windowsu bulundurun bu sayede pcnizde gereksiz yere siemens yüzünden yavaşlamaz

Forum istatistikleri

Konular
129,272
Kullanıcılar
451,686
Son üye
emrah7141

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri