Step7 ve WinCC bağlantısı

hselcuk

Üye
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda Step7 v5.4 kurulu iken bilgisayarıma WinCC flexible 2007 yükledim. Yüklemenin sonunda "WinCC 5.4.1.0 ın altındaki Step7 ile bağlantı kuramaz" diye bir uyarı gördüm. Acaba bu sorunu çözmek için ne yapabilirim, illa ki Step7 nin yeni bir sürümünü mü yüklemem gerekli, eğer öyle ise indirebileceği linki gönderebilirmisiniz? Teşekkürler...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Step 7 nİn en son sÜrÜmÜ v5.4 dİye bİlİyorum onunla İlgİlİ bİr sorun olmasa gerek.

Yazdığından hiçbirşey anlamadım ? Step7 Enson sürüm 5.4, WinCC 5.0,5.1 ve 6.0 yeni çıkar sürümüde 6.2dir.
iyi çalışmalar

Bence flexible sürümünde bir sorun olabilir, biz WinCC 6.2 ve Step 7 v5.4 ile çalışıyoruz

Bence Step7 5.4 ün güncellemelerini yapman lazım. Bende step7 5.4 sp1, sp3, sp3.1 kurulu. Hiç bağlantı kuramam demedi....

WinCC Flexible 2007, Step7 ile iletişim kurmak için minimum Step7 v5.4.1.0 gerektiriyo. V5.4 son sürümü fakat daha sonraki numaraların update ile ilgili olduğunu öğrendim. Yani sp1 i yüklersek versiyon da V5.4.1.0 olarak değişiyor. Dolayısıyla problem çözüldü, teşekkürler...

Aynı sorun bende de var. PLC ile OP73 panelini haberleştirmem lazım. Fakat wincc2007 ile step 7 arasında bağlantı yok. Projelerimi göremiyorum. sp1 paketini indirebileceğim bir link var mı? Teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,848
Kullanıcılar
450,952
Son üye
Emre Aytekin

Yeni konular

Geri