Stepcraft

Sadece görüntü var matah bişeye benzemiyor. İsmine para vermiş olursun. Kendin topla 10.000 neler yapılır neler :)

10000 tlye 5 eksen makine yapılır be bu ne 2mm küresel takım ile o derinliği dremel bile işler. şaka bir yana çok daha prof bir makine alınır o fiyatlara. 2. el çok temiz makineler düşüyor sitelere bence acele etmeyin. dediğim doğru şaka yapmıyorum 10000 tlye 700x1000x350 5 eksen bile yapılır.

O zaman biraz bekleyeyim çok teşekkür ederim sizlere

10.000'e yapılmaz. Döviz ve tecrübesizlik dolayısıyla. Tecrübeli olan ise yapar. Çünkü parçaların en uygununu tek seferde tek pazarlıkla alır. Hatalı parça malzeme almaz. Git gel yapmaz. İşlenecek parçalarda fazla para vermez. Ama yeni başlayan biri hatalar yapar. Bu da paradan ve zamandan gider.

Dolayısıyla kare kızak, rulmanlar vs gibi minimum kuralları baz alarak 2. el araştırması yapmak daha mantıklı olabilir.

Bir de maliyete her zaman mekanı ve toolları da eklemeli.
Atıyorum adam CNC yapacak.
-Elinde sütunlu matkap dahi yok, diş açacak takım yok.
-Malzeme almaya gidecek arabası yok (nakliye).
-Freze ucu alacak, 20-30 tane dandik uç kazığı yemeden kalite uç bulacak, buna yönlendirecek yakını yok.(ben yaşadım)
-Aluminyum işletecek. 5mm'den daha kalın aluminyumu işleyecek CNC router'ı taa fizanda bulacak.
-Kablo alacak, 100 metrelik toptan aşağı satmıyoruz diyecekler.
-4 tane soket alacak, satıcı fiyatı söylerken daha hesap makinesini eline alacak.
-Sonra bakmışsınız makine çok ses yapıyor. Ev şartlarında sesi kesmek için çeşitli masraflar

Tabi bu sırada bol bol git gel yapacak ve dolayısıyla zaman harcayacak. En değerlisi de bu.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,828
Kullanıcılar
450,920
Son üye
cihan.demir

Yeni konular

Geri