Türkiyeden Usta Manzaraları

usta murat

Üye
:cool:

Not: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için konu çöpe taşınmıştır.

klıma ısını kısa bır sure arkadaşıma yardım etmiştim allah kolaylık versin ama çok riskli bir iş.

klıma ısını kısa bır sure arkadaşıma yardım etmiştim allah kolaylık versin ama çok riskli bir iş.

Her işin riski vardır ama bizim ustalarımız kendi mantıkları en ucız ve pratik yollara kaçtığı için risk oranını arttırıyor vinç kullanmaıs gereken yerde balkondan bir kişinin tutması ile srakılması veya resimdeki gibi dış ünitenin üzerine oturarak montaj yapılması kabul edilemez bi hata bence benim evimde işş yerimde birisi böyle birşeyyapmaya kalksa izin vermem lütfen duyarlı olalım bilinçlendirelim insanları..

bir klima takacak 5 kta diyelim alacağı takma montaj fiyatı 150 tl olsun vinç çağırsa 150 tl uzerınde gelır mutlaka müşteri zaten nekadar ucuza yaptırırsam kar diyo bunları hıc hesaplnmıyor.Adam napsın ölumu goze alıp yapmaya calısıyo aslında olması gereken vinçle ama kımse bu masrafa klıma taktırmaz bence.

bütün sektörlerde böyle tehlikeli emniyet önlemi alınmamış çalışmalar ne yazıkki olmaktadır.
biz elektrikçiler de yapmıyormuyuz sanki....

Son resim beni korkuttu bir alt dairedeki klima demiri aşşagı doğru eğilmiş.Üst kısımdaki güvenilir mi.

İş ve ücret ne olursa olsun insan hayatından değerli değilidir.Lütfen önce iş güvenliği.

4. resimdeki klima da yamuk duruyor. Bize göre sol tarafı en az 5 cm. aşağıda.

Forum istatistikleri

Konular
128,871
Kullanıcılar
450,992
Son üye
Muhsink69

Yeni konular

Geri