Tablaya parçayı bağlama

Yok o başlı başına bir kod zaten bişey değiştirmiyorsun (code "m00") dan sonra yapıştır kullan

SafeZ'ye gitmek içinde böyle bir sabit var mı?

o koda z yide ekleyebilirsin yüksekliği sen belirlersin yada son kordinattaki yüksekliğe gider

ayrı olarak yazmak istersen safez kodu
DoOemButton(104)
Message("Moved to SafeZ")

Gümlettik yine proximty'e makinayı Bu kod ile x y z de 0'a gidiyor. Fakat proximy'e çarptı. Anlamadım.

Kod bu macroda çalışıyor
Tool numarası set ediliyorun altında yazıyor

Yanlışlık olmasın. Sanırım o makroda çalışıyor çünkü üst satırda o değişkene bir pozisyon atanmış..

x = GetToolChangeStart( 0 )
y = GetToolChangeStart( 1 )
z = GetToolChangeStart( 2 )
a = GetToolChangeStart( 3 )
b = GetToolChangeStart( 4 )
c = GetToolChangeStart( 5 )

Bu da diğer screenlerde DRO'dan verilen sabit bir toolchange konumu..

toolchange ok. Video atacağım ama hala ortalık berber bir halde. Düzeltince bir video yapacağım. Şimdiki sorunum çift taraflı kestiğimde ahşapta iz kalıyor. Aşağıdaki kayın ağacı. Mengeneye bağlayıp kesiyorum. Önce Üstte 10 mm, Sonra ters çevirip 12 mm işliyorum. Arada işlenmemiş kısım kalmayacak şekilde. Ancak ahşabın yönü dolayısıyla ekteki gibi bir renk farkı iz kalıyor. Bir taraftan keserken tersten dönerek de işlemesini denedim. Fakat yine olmadı..

Son çare kendine daire zımpara tezgahı yaptım. O da pek gönyeli olmadığından büyük yüzeylerde kullanmak mümkün değil. Şimdi bir de şu normal üçgen şekilli zımpara makinalarından almayı düşünüyorum? Onunla bu izi yok edebilir miyim?

Ekli dosyalar

• FullSizeRender_1.jpg
    290.8 KB · Görüntüleme: 29
  • FullSizeRender.jpg
    276.7 KB · Görüntüleme: 28
Rahatlıkla yok eder. Metal yüzeyi gibi oluyor tahtanın yüzü. Cam gibi ayna gibi

O izi elle 1 saat zımparalasamda yok edemedim. Fakat yukarıda bahsettiği zımpara makinası yerine şunu almayı düşündüm. Bu tercih etmemin sebebi zımparalanacak parçalarımın çok küçük 6cm vs. olması. Daha rahat kullanabilirim diye düşünüyorum. Tavsiye eder misiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…