Tablaya parçayı bağlama

e zaten öyle olmak zorunda değil mi ??
yani işlemini yaptın belli bir yere geldi gcode sonra takım değiştirme koduna geldi sıra
takımı değiştirdin gerekli ayarlarını yaptın hatta manuel ucun yerini de değiştirsen takım değiştirmeden önceki son kaldığı koda gidecek makine

Ucu değiştim diyelim. 6mm uc varken 50mm uc taktım(mesela). O zaman pocket'in içinde çarpmayacak mı?

sen o uç değiştirmeyi neye göre yapıyorsun ki ???
yapılacakların sırası şu olmalı;
kare bir model düşün etrafını 6mm uç ile kesicen,
ama içini de 50mm uç ile pocket yapıcan,
önce modelin takım yollarını solidcam, vcarve gibi programlarla gcodeunu üreticen dimi ?
bunu yaparken önce iç boşaltma yani pocket yapıcan 50mm ile. iç boşaltmayı yaparken program takımın nereden geçmesini bilecek zaten. daha sonra 6mm uça ile dışını kes dediğinde araya takım değiştirme kodunu yazacak gcode satırlarına ki senin macro çalışmaya başlayacak.
yani demek istediğim gcode zaten herşeye ayarlı olacak takımın nereden geçmesi gerektiğini mach3 zaten biliyor. ayrıca takıma offset vermene gerek yok.
takım değiştirmeye gelince sıra 50mm den sonra 6mm i takıp işine devam edecek. bunda sorun nerede ?
bunu iki iç boşaltma olarak da düşünebilirsin.

Yok abi sanırım ok'miş. Yani pocketi yaptıktan sonra kaldığı konum pocket'i bitiridiği nokta evet. Fakat Z eksenin SafeZ yani Clerance'da duruyor. Bu da kalın uç vs olayı sorunu çıkarmıyor.

Problem yok yani. Gcode'u ve POST Code'u tekrar paylaşacağım. Şimdiki sorunumum probu benim T10 kanallara sabitlemek. Delmeden etmeden nasıl yapabilirim?

168fqbk.jpg

6s44co.jpg

Altındaki civatayı söküp bağladım. Civatanın başını kestim. Kanala Flanlı somun atıp ters çevirdim. Probe çevire çevire sıkıştırdım. Fakat bu sefer tablaya 24V vermiş oldum. Bu sanırım sakıncalı bir durum mu?

Code "G00 X" & x & " Y" & y '*** Takım değiştirmeyi tamamlayıp kaldığı yere konumlanma....
son kaldığı yere konumlama bunu bir dene istersen en sona eklersen iş görür

x ve y değişkenleri var zaten abi bu kodda. nasıl son kaldığı konuma gidecek ki? & x
X'i benim vermem lazım.

bir kaç video olsa dahamı kolay olacak ne?

Bulunduğum yer eski bodrum. wireless zor çekiyor vs. Kabloyla at dönüştür vs aşırı uzun sürüyor. Video atmak gerçekten çok zor oluyor.

& işaretinden sonra gelen X benim değişken değil mi?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,848
Kullanıcılar
450,952
Son üye
Emre Aytekin

Yeni konular

Geri