tadilat projesi güç hesabı?

bindvori

Üye
merhaba arkadaşlar, toplam 4 (sadece daire sayacı) sayaçlı bir binada monofaze saati trifazeye çevircem. projeyi çizdim de güç hesabı yaparken biliyosunuz adp pano ve daire panosu tek tek hesaplanıp toplanıyor. şimdi burada adp ana dağıtım sayaç panosu zaten var ben sadece daire içi tdp yi çizdim, adp yi hesaplamadan direk tdp yi mi hesaplayayım yoksa adpye 4 daire bir merviden için ortalama 35kw yazıp hesabı ona göre mi yapayım çözemedim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
merhaba
asıl soru şu senin ana besleme kablon açacagın talebi karşılıyormu önce ona bak.

tadilat projelerini ben şöyle yapıyorum :

ilk önce bunları hesaplayıp,
mevcut daire = 6kW
mevcut M.OT. = 3kW
olarak gösterip

yeni yerin
- daire ise kurulu güç üzerinden diversite alarak
- işyeri ise ihtiyaç gücü aynen

bu hesaba ekliyorum.Sonra bulduğum toplam güç üzerinden hesaplamalarımı yapıyorum.

Bakınız Elektrik iç tesisleri yönetmeliği Madde 57 [FONT=&amp]/ a.2- [/FONT][FONT=&amp]Değişik ek: RG 30/11/1995- 22479)[/FONT]

Forum istatistikleri

Konular
129,165
Kullanıcılar
451,516
Son üye
SERDAR ASLAN

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri