Taret yapımı

Manuel veya otomatikte olsa takım telafilerini girmeniz gerek. Telafi olmadan manuel takım değiştirme gibi olur her seferinde tekrar sıfırla. Telafiler mach3 e ya tek tek yazılacak yada bir prob yardımı makro üzerinden yazılacak. Sistemi yapması kolay telafi işlemi çözmek gerek en önemlisi bu tam bir cnc olması için
Video da telafiler kullanılarak işlem yapılmış.

Manuel veya otomatikte olsa takım telafilerini girmeniz gerek. Telafi olmadan manuel takım değiştirme gibi olur her seferinde tekrar sıfırla. Telafiler mach3 e ya tek tek yazılacak yada bir prob yardımı makro üzerinden yazılacak. Sistemi yapması kolay telafi işlemi çözmek gerek en önemlisi bu tam bir cnc olması için
Video da telafiler kullanılarak işlem yapılmış.
takım offsetleri sayfası var oradan giriliyordu değil mi?

Bİz bu mereti yapmasakta başlık başlıbaşına cevher olacak.
Eğerki mach3 e döndür kilitle diyebiliyorsak, lazım olacak portları başka amaçla biyerlede kullanmamız elzem değilse,,, manuel çevirmek hantallık olacaktır...

Bİz bu mereti yapmasakta başlık başlıbaşına cevher olacak.
Eğerki mach3 e döndür kilitle diyebiliyorsak, lazım olacak portları başka amaçla biyerlede kullanmamız elzem değilse,,, manuel çevirmek hantallık olacaktır...
Makro ile ne isteniyorsa onu yapabilirsin abi
Kalemlerin pozisyonunu da step motoru açı ile kontrol ederek yapılacak
Taret pozisyonu da önemli bu arada kitlendiğin de kesimde olan kalem yatay kalıcak şekilde ayarlanmalı

Basit bir tasarım ile taret
https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/taret-rar.43705/

Ekli dosyalar

• taret.rar
    1.6 MB · Görüntüleme: 10
Makro ile ne isteniyorsa onu yapabilirsin abi
Kalemlerin pozisyonunu da step motoru açı ile kontrol ederek yapılacak
Taret pozisyonu da önemli bu arada kitlendiğin de kesimde olan kalem yatay kalıcak şekilde ayarlanmalı

Basit bir tasarım ile taret
yusuf bu hangi sürüm. benim yadigar gelecek sürüm diyiyor.

2017 abi parasolid dosyasını atarım
Parasolid dosyaları @askinaslan

Ekli dosyalar

• taret parasolid.rar
    366.8 KB · Görüntüleme: 2
yahu benim bu torna işi çok uzadı hala kalemlikleri bile bitiremedim. Suat sıfırdan yaptı makineyi bu kadar sürede. kalemlikleri bitirip bir tarete geçemedik.

Forum istatistikleri

Konular
129,541
Kullanıcılar
452,146
Son üye
mesoooo

Yeni konular

Geri