TASARRUFLU AMPÜL FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUZ?

radio

Üye
arkadaşlar sizce bozuk tasarruflu ampüllerin camını kırıp içindeki tellerini 20 watt lık
bi filorasan ampüle bağlayıp çalıştırmak mümkünmü ?:rolleyes:

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
hayır mümkün degil çünkü camı kırdığınız zaman depolanmış gaz uçar ampul yanma özelligini kaybeder.

anlatamadım galiba tasarruflu ampülün camını kırıyoruz zaten tüpün içindeki telleri başka bi
20 watt lık uzun florasan ampüle bağlıyoruz çalışırmı ? SORU BU

fikri olan yokmu arkadaşlar

Sanırım yapmak istediğiniz şey tasarruflu ampulün elektronik devresinden (ateşleme-balast) yararlanmak.

anlatamadım galiba tasarruflu ampülün camını kırıyoruz zaten tüpün içindeki telleri başka bi
20 watt lık uzun florasan ampüle bağlıyoruz çalışırmı ? SORU BU

ben anlatmak istediginizi anladım anlattığımı siz anlamadınız galiba.uzun floresan ampule rezistansı nasıl takıyorsunuz sonuçta floresan ampulude açtığınızda içerideki gazın kalacagını sanıyormusunuz?bu şekilde gazlı ampuller kesinlikle çalışmaz

arkadaşlar sizce bozuk tasarruflu ampüllerin camını kırıp içindeki tellerini 20 watt lık
bi filorasan ampüle bağlayıp çalıştırmak mümkünmü ?:rolleyes:

Eger ayak konbinasyonunu karıştırmaz ,doğru baglarsanız,elektronik balansınızında 450v 10uf kondansatörünüz'de sağlamsa çalışmaması için hiç bir neden olamaz.

Olay,alpernbugra arkadaşımızın ifade ettiği gibi.Hasarlanmış olan tasarruflu ampule ait
elektronik devredeki uçlardan yararlanarak,fluoresant ampulü yakmak mümkündür.

arkadaşlar radio arkadaş ampulun içindeki flamenlerden bahsediyor devre elemanlarından degil..

Forum istatistikleri

Konular
128,891
Kullanıcılar
451,033
Son üye
sivastopol

Yeni konular

Geri