TASARRUFLU AMPÜL FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUZ?

paylaşımlarınız için teşekkürler arkadaşlar

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Çalışıyor. En nihayetinde tasarruflu ampul denilen şey nedir? Bildiğimiz floresandır. Sadece şekli değişiktir. Ama gerek var mı tartışılır :)

:)) 1. hiç bir elektrikçi kabloya tel demez. 2:camı kırıp içindeki teller deyince benim aklıma flamenler geldi ve bunları başka bir ampule yerleştirmenin mümkün olmadığını düşünerek öyle izah ettim af ola:)

:)) 1. hiç bir elektrikçi kabloya tel demez. 2:camı kırıp içindeki teller deyince benim aklıma flamenler geldi ve bunları başka bir ampule yerleştirmenin mümkün olmadığını düşünerek öyle izah ettim af ola:)

doğru kabloya tel denmez ama ampülün içindeki kablo diil TUNGSTEN telidir
bu yüzden tel diyoruz aydınlatma tasarımı ve proje uygulamaları kitabında yer almaktadır. elinizde tasarruflu bozuk bi ampül mevcutsa camını kırıp
içindeki telleri görebilirsiniz.;)

İyide bozuk tasarruflu ampullerin kartını kullanmak için ampulu kırmanıza gerek yok ki:?
Zaten onlar kolayca sökülüyorlar.Kartdan da bağlantı uçlarınızı çıkartırsanız olur biter.Yalnız...
elinizde kullandığınız tasarruflu ampulun kartı ile kaç W lık fluoresanı çalıştıracağınız sorun olmasın.Varsayalım elinizd 13 W lık kartınız var ve bununla 36 w fluoresanı çalıştırmayı denemeyin bence.Bunun yerine 18 w lık fluoresan daha uygun olur.Malum güç dengesi...

İyide bozuk tasarruflu ampullerin kartını kullanmak için ampulu kırmanıza gerek yok ki:?
Zaten onlar kolayca sökülüyorlar.Kartdan da bağlantı uçlarınızı çıkartırsanız olur biter.Yalnız...
elinizde kullandığınız tasarruflu ampulun kartı ile kaç W lık fluoresanı çalıştıracağınız sorun olmasın.Varsayalım elinizd 13 W lık kartınız var ve bununla 36 w fluoresanı çalıştırmayı denemeyin bence.Bunun yerine 18 w lık fluoresan daha uygun olur.Malum güç dengesi...

Yener74 çok haklı.Bilindiği gibi elektrikte güç dengeleri çok önemlidir.Kartın gücü, bağlanacağı floresanın gücüne eşit veya daha büyük olmalıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,892
Kullanıcılar
451,037
Son üye
hskaban

Yeni konular

Geri