TB6560 dip switch ayarları

: )

Şimdi bir sorum var. Diyelim ki 48v 5 amperlik motorlar kullanacağım (şimdi kullanmayacağım da ileriye yatırım diyelim). Kaç ohm'luk kablo kullanmak lazım? Sürücüden motora giden kablo bunlar.

Bir de AKZ250'den sürücüye giden data kabloları var. Bunlar kaç ohm olmalı? Kalın kabloda verim kaybı olur mu?

Derken şurada güzel bir hesaplama uygulaması gördüm. 48v 5a ve 5 metre için 14AWG (2.5mm) kablo gerekir diyor.

bu 2.5 u 4 emi bölmek gerek yani 4x0.75 yani

Sanırım.

ben 4x0.22 blendajlı kablo almıştım motorlar için, sürücü ile motorlar arasınada bu kablolardan kullandım ilk başta çok ince olur diye düşündüm ama hiç sorun olmadı kablolarda ısınma yok ama 4x0.50 alsam daha iyi olurdu sanırım

AKZ250'yi ve sürücüleri panoya monte ettim.

clip+(2016-07-03+at+11.36.52).jpg

@Suat_Korkmaz ağabey o kartlardaki yeşil soketler sanırım sökülebiliyor. Ben üzerinde tek tek montaja uğraşmıştım:). Aslında onları ben şu sıkma pinli sokete çevirmek istiyorum. Kart üzerindeki kısmını değişmeden bağlanan soket değişir mi acaba..

Bir de kartların altındaki o beyaz uzun kamaları nereden buldun. Kendin mi yaptın?

hmm. Lehim noktaları sokete uyuyorsa ve düzgün sökme lehimleme yapılırsa neden olmasın.

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Geri