tb6560 yanması

anıl0101

Üye
merhabalar , TB6560 3 axis kart kullanmaya başlıycaktm, eksenlerı denerken y,z rahatlılkla çalıştı x eksenını denerken zorlandı ve sonra çıt çıt ses geldi ve duman atıp x eksenı entegresini patlattı,sonra forumdan okuyup bı tane entegre alıp taktım bu sefer farrklı motorla y eksenıne baglayıp denedım ve bu sefer y eksenındekı entegreyı patlattı bu sefer bunun sebebı sızce ne olablr ? yenı kart almayı göze aldım ama korkum acaba powerdamı sorun var veya farklı bişeydenmı sorun var yardmcı olursanız sevınırım .

Bu kartlar çok isinir. Havalandirmasiz calistirilmamali. Tamir edebiliyorsan et. Sonra vantilatörle calistirmayi dene. Tekrar yanmazsa kullanabilirsin ama uzun vadede daha kaliteli sürücülere ihtiyaç duyacaksin. Ister tamir et istersen başkasını al. Senin kararın.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

1.Kartı kaç voltla besledin? 2.nasıl bir motor kullandın(kaç nm) Motor kablolarının sıralamasını doğru bağladınmı?

24v güç kaynağım var 2.2 kn 3A lik strp motor kullandm , kablolar 8 liydi 4 yuvaya giriyordu , 4 lü kalın bi kabloyla bunları uzatark normal yuvvalarına koydum , 2 gun motorları denedm çalışıyordu sorun yoktu ama bi anda boyle oldu anlayamadım turgut bey

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Suat bey entegreyi değiştirdim taktm bu sefer y eksenine motor bagladm sadexe güç kaynagının fişini takınca direk cıt cıt etti sonra direk entegreyi yaktı ısınma olayı olmadı durduk yere oldu acaba entegreyi yakarken başka birşeyidemi yaktı kartta ? Tb6560 iyi değil veya daha ıyısı var dıosanz bilgi verrsenz onu alablrsem daha iyi olur tesekkür ederm

Esasen ben de TB6560 kullanıyorum ama sürekli soğuk tutarak. Bir kaç aydır bu şekilde ısınmasını engelliyorum ama er ya da geç değiştirmek zorunda kalacağımın farkındayım.

Diğer sürücüleri bilmiyorum bu yüzden marka model öneremeyeceğim ama bildiğim her eksen için ayrı birer sürücü kullanmanın makbul olduğu. Böylece bir sürücü yandığında sadece onu onararak veya değiştirerek sorun çözülebilir. Forumda çok eski olmayan konularda iyi bir kaç sürücü önerilmişti. İlk bir veya iki sayfadaki konuları okursan bulacağından eminim.

TB6600 5A cnc sürücü ve motorlarınızıda seri bağlı kullanırsanız sorunsuz kullanırsınız.

kardeşim dediğin motorlardanbendede var nette bulduğum motor bağlantı şeması yanlış olunca 7 tane entegre güme gitti :D şemaya güvenme ölçü aletini al eline ölç öyle bağla motorlarını büyük ihtimal yanlış bağlıyorsun

Ben direk takılı kablolae hazr geldi direk aldım karta taktım kardes nasıl yapcam dediğini ? Motorun çıkışlarınımı ölçücem

Forum istatistikleri

Konular
129,081
Kullanıcılar
451,373
Son üye
zeyno0101

Yeni konular

Geri