TD 200 Wizard

Ertek68

Profesyonel Üye
---Slm.
Arkadaşlar daha önce Step7 MicroWin 3.2 versiyonunu kullandım ve TD200 Wizard'ı kullanarak sorunsuz program oluşturdum.
Şimdi MicroWin 4.0.0.81 versiyonunu kurdum. Wizard başlayınca Şöyle bir uyarı çıkıyor; To use the wizard, the project must be compiled in Symbolic Addressing mode. Click the Next button to compile and use symbols. Sözlükten bakarak anladığım kadarıyla; Wizarddan önce projeyi mutlaka Sembolik adresleme modunda compile edin diyor. Ama ben ilk Wizarddan başladım, programda daha başka hiç birşey yapmadımki neyi kompile edeceğim, boş olarak kompile ediyorum birşey değişmiyor.
Bu uyarıyı dikkate almadan Wizard'a devam ettim. Tüm emeğim boşa gitti wizardı bitirdiğimde tekrar açamadım.
Bilgi ve fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
kardes bildiğim kadarıyla td 200 alanında kullanacağın adresleri sembolik olarak tanımlamalısın. denemeni tavsiye ederim

selam mustafa temel hocam abicimm senden bi isteğim varr acaba bende şimdii s7 cpu 214 plc cşihazı varr ve ben bilgisayarla bunu haberleştrimek istiyorum haliyle programı gerekiyo ve bende yokk acaba nerden bulabilkirim kurulumunu ve programın kendisinii bide s5 plc delazımm oni şekilde temin ederim ama programını nasıl ve nerden bulabiliriz programı lazımm nasıl ulaşabilirim ben bu programlara yardımcı olabilirmsin bana abicim yaaa acill s5 içinn interface devresinin baskı devresini yaptım ve sadece programı lazım ve ayrıca haberleşmek içinnde kablosunun bağlantılarıda ama ben kablosunun bağlantısını bi şekilde bulurum ancakk programlarr nasıl ve nerden ulaabilirim şimdiden teşekkürlerr

mustafa bey ben plc ye yeni baslayan biriyim vebana td 200 le bir zaman rölesinin set degerini nasil degistirecegimi bilmi yorum.zaman rölesinin saydigi zamani görüyorum ama degistiremiyorum.detayli bir ve basit bir örnekle anlata bilirseniz sevinirim.tesekkürler

Forum istatistikleri

Konular
129,460
Kullanıcılar
452,016
Son üye
kartalerdal67

Yeni konular

Geri