Tek fazlı Birden Fazla Elektrik Sayacı Bağlamak...

Arkadaşım benim bi sorum olacak ben tek tarifeli bir elktrik sayacı ile üç tarifeli elktrik sayacını aynı elektrik hattına bağlayıp tek tarifeli elektrik sayacını sadece 17-22 saatleri kullanmak diğer saat dilimlerinde üç tarifeli sayacı kullnamak istiyorum.Gerekli malzemeler ve bağlanıt şemasını sizleden rice etsem bana yardımcı olurmusunuz. Kolay gelsin. Bu şekilde tasaruf yapmak istiyorum. (iki katta oturuyorum)

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Arkadaşım benim bi sorum olacak ben tek tarifeli bir elktrik sayacı ile üç tarifeli elktrik sayacını aynı elektrik hattına bağlayıp tek tarifeli elektrik sayacını sadece 17-22 saatleri kullanmak diğer saat dilimlerinde üç tarifeli sayacı kullnamak istiyorum.Gerekli malzemeler ve bağlanıt şemasını sizleden rice etsem bana yardımcı olurmusunuz. Kolay gelsin. Bu şekilde tasaruf yapmak istiyorum. (iki katta oturuyorum)

Aynı sistemi 2 ayrı sayaçla beslemek usulsüz kullanımdır.

Herkese Teşekkürler, yani nötr iletkeninden sayaç içine girip çıkan bir akım yok sadece klemens gibi kullanılıyor. Sayacın yapısını çalışma mantığını araştırıyorumda bulamadığım için nötr de sayaç içerisinden geçiş yapan akım olabilir diye düşündüm. Anlaşılan yanılmışım gerilim trafosu gibi kullanılıyor o halde nötr, yani faz farkı mantığıyla.

hayır hayır giren çıkan akım var ama o giriş çıkışta akım trafosu yok genç arkadaşın ve onurr arkadaşın yazdıkları sistem tamamen doğrudur ama şöyle bişey sorulabilir nötr sayaca hiç girmese gerilim trafosu ölçüm yapmayacağından sayaç bu işe ne der yanlış hatırlamıyorsam sayaç yine normal dönüyordu ama eksik felan yazarmı bilmiyorum

ben şekil falan göremedim burada neden ki?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,254
Kullanıcılar
451,654
Son üye
ysroloji

Yeni konular

Geri