tek fazlı motor

S.a sayın arkadaşlar iki tip motor var elimde ikiside monofaze biri kondansatorlu diğerinde kondansator yok sanırım ileri geri kumandası kullanmak istiyorum kondansator süz olan 4 giriş var devir yönünü değiştirmek.kolay ama ben kondansatorlu ve 3 ciçıkışı olan motoru devir yönünü nasıl degistirebilirim kondansator ile faz yerlerini değişmek yeterli olurmu

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/bir-fazlı-motor-dönüş-yönü-değiştirme.20557/ bak link verıyorum sna işde

burda tam senın konunla alakalı bılgıler var bakmanda fayda var
vermiş oğlum resimler garaj yayana kayar kapi motora üç kablo gidiyor ama sistem çok sık arıza veriyor sistemi iptal edip sadece motor kalacak şekilde limit siwic ve kontaktor ve araba alarm kumandası ile yeni bir sistem yapmam gerek sadece motora 3 kablo gidiyor ama benim devir yönünü de değiştirebilmek için herhangi bir yöntem varmı

Ekli dosyalar

• 20150811_145820.jpg
    20150811_145820.jpg
    548.8 KB · Görüntüleme: 21
  • 20150811_142419.jpg
    20150811_142419.jpg
    537.6 KB · Görüntüleme: 19
slm arkadasım monofaze ve kondanstor baglı ve ıcerden 3 kablo cıkıyorsa onun yonunu degıstıremessınız bır bobınajcıya gıdıp onun sagının ıcınde ana ve yardımcı sargı ucları ıcerde koprulenmıs dısarı sadece tek kablo cıkmıs monofazede yon degıstırmek ıcın yardımcı sargıları yer degıstırmek gereklı bunun ıcın de bobınajcı motorun bandajını acıp bu ucları ayırıp ayrı ayrı dısarı cıkması lazım daha sonra sızde ınce kabloları yanı yard sargı uclarını yer degıstırerrek yon degıstırebılırsın

Forum istatistikleri

Konular
128,901
Kullanıcılar
451,049
Son üye
storiesig

Yeni konular

Geri