Teknik Öğretmenler Ne Yapıyor, Nerede Çalışıyor!

ben tedaş gölbaşı eğitim merkezinde eğitim uzmanı olarak çalışıyorum. benim yaptığım iş 0-36 kv arasında çalışacak kişilere ekat eğitimi vermek. ( elektrik kuvvetli akım tesislerinde çalışma izin belgesi)

merhaba arkadaşlar 2006 marmara mezunuyum. Askerden sonra fabrika elektrikçisi olarak çalıştım. İki ay sonunda şefle anlaşamayıp ayrıldım.Mütevazi olunca ezmeye çalışıyorlar, bana göre değildi çıktım. Şimdi Kadıköy Kayışdağı'nda kalıyorum.İş arıyorum. Otomasyon veya başka bir iş için yardım bekliyorum. İyi derecede ingilizcem var. [email protected] bye..

slm arkadaşlar..Şırnak Silopi End. Meslek Lisesi'ne kadrolu atandım..nerden nereye..iş ilanımı görünce yazmak istedim..Gerçi iş bulmuştum ama özel sektörden nefret ettiğim için çalışmadım oturup kpssye yoğunlaştım..Atanmasaydım çağıran vardı İstanbula gidecektim..darısı bütün arkadaşların başına...Hekes saygı duyuyor..sömürü yok,halk sıcak..Öğretmenlik isteyenler otursun çalışsın..bye...

___

Gerçi fabrikadan sonra otomasyonda 4 ay ingiliz mühendis yanında çalıştım..düşük maaş almadım ama geceni gündüzünü vermeni istiyorlar..bye..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Gürkan Soyer, Marmara Ünv. TEF elektrik öğretmenliği 2009 mezunuyum..
Öğretmenlik umudu olmadığından bir Otomasyon firmasında teknisyen olarak çalışmaya başladım, ama yinede KPSS ye girip şansımı deneyeceğim..
Öğretmen maaşının ne kadar olduğu bende merak ediyorum bilgi veren olursa sevinirim :)
Ayrıca Otomasyon üzerinde tecrübeli arkadaşlardan da sektör hakkında biraz bilgi almak isterim.. :)

mehaba gazi üniv.tek.egt.elektrik ögret.1997 mezunuyum. gaziantepte çalışıyorum

Gürkan Soyer, Marmara Ünv. TEF elektrik öğretmenliği 2009 mezunuyum..
Öğretmenlik umudu olmadığından bir Otomasyon firmasında teknisyen olarak çalışmaya başladım, ama yinede KPSS ye girip şansımı deneyeceğim..
Öğretmen maaşının ne kadar olduğu bende merak ediyorum bilgi veren olursa sevinirim :)
Ayrıca Otomasyon üzerinde tecrübeli arkadaşlardan da sektör hakkında biraz bilgi almak isterim.. :)

Maaş yaklaşık 1700 , ek ders ücreti 500 tl civarı ,
Eğer Döner sermaye işi yaparsan ki ben yapıyorum o da yaklaşık 200 falan oluyor.. Topla işte...

Son düzenleme:
Maaş yaklaşık 1700 , ek ders ücreti 500 tl civarı ,
Eğer Döner sermaye işi yaparsan ki ben yapıyorum o da yaklaşık 200 falan oluyor.. Topla işte...

Hocam siz kaç yıllık ögretmensiniz ?
İnternette gördüğüm diğer ücretlere göre maaşınız daha yüksek.
Acaba yeni başlayan bir teknik ögretmen ne kadardan baslayabilir ve nereye kadar artabilir maaşı? Bu konuda da bilginiz var mı?

Hocam siz kaç yıllık ögretmensiniz ?
İnternette gördüğüm diğer ücretlere göre maaşınız daha yüksek.
Acaba yeni başlayan bir teknik ögretmen ne kadardan baslayabilir ve nereye kadar artabilir maaşı? Bu konuda da bilginiz var mı?

15 yıllık , uzman öğretmenim... 2 /2 yim ... Yeni başlayan da 8/1 oluyor 1400 civarı alıyor yaklaşık...

Arkadaşlar slm. Ben Afyon Kocatepe Üni. Elektrik öğetmenliği 4.sınıf öğrencisiyim...Duyduğum, gördüğüm ve bildiğim kadarıyla durum pekte iç açıcı değil. Piyasada çalışmak istesem hangi statüde ve yaklaşık ne kadar maaşla iş bulabilirim? Saygılar...

özel sektörde ünvan probleminden dolayı ancak bireysel gayret ve üstün çabalarınızla bir yerlere gelebilirsiniz, yani kendinizi kanıtlamanız ve kabul ettirmeniz lazım.

Aksi halde asgariye yakın ücretlerle çalışmak zorunda kalırsınız.

Ücret konusunda kim ne derse desin, öğretmenlik çok çok daha iyi.

merhaba ben murat kırıcı marmara üniv. makina öğretmenliği bölümü 1998 mezunuyum. şu an özel bir şirkette çalışıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri