Teknik Eğitim Fakülteleri İle İlgili Gelişmeler!

bu aralar biseyler olucak gibi ama;
umarim yanlis bi karar alinmaz...

arkadaşlar yökün bugünki toplantısıyla ilgili nette haber bulamadım bulan arkadaşlar haber linkini buraya yazabilirmi???

haydi hayırlısı bakalım inş. hem okuyanlar için hemde mezunlar için iyi kararlar cıkar yoksa o kadar bekledik dag fare dogurmasın!!!

Öğrenciler uygulama mühendisi yerine öğretmen olmak isterse ayrıca iki dönem pedegoji dersi alacak. Düzenlemeden önceki mezunlar da bir yıl tamamlama eğitimi alarak uygulama mühendisi ünvanına sahip olabilecekler.

Arkadaşlar bu ne mutlu bi haber süper bi karar .....

Teknoloji fakülteleri kurulacak
YÖK Genel Kurulu, mesleki ve teknik eğitimin yeniden düzenlenmesi gündemi ile toplandı. Yeni model taslağına göre, 19 teknik eğitim fakültesi kapanacak, yerlerine teknoloji fakülteleri kurulacak.
YÖK tarafından hazırlanan taslağa göre, 19 teknik eğitim fakültesi kapatılacak, yerlerine teknoloji fakülteleri açılacak.

Müfredat programından pedegoji eğitimi çıkarılacak. Mühendislik derslerine ağırlık verilecek.

Yüzde 65’i uygulamalı olarak tasarlanan programda öğrenciler bir yıl sanayide çalışacak. Bu süre içinde öğrencilerin kaza sigortalarını devlet ödeyecek. Öğrenciler firmadan da asgari ücretin üçte biri oranında ücret alacak.

Öğrenciler uygulama mühendisi yerine öğretmen olmak isterse ayrıca iki dönem pedegoji dersi alacak. Düzenlemeden önceki mezunlar da bir yıl tamamlama eğitimi alarak uygulama mühendisi ünvanına sahip olabilecekler.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…