teknobank teklifi

hyz

Üye
buradan forum yöneticlerine şöyle bir fikrim var forumumuzda teknobank bölümü açılması hususunda. biraz daha açacak olursak bu teknobankın içinde piyasada tercih edilen markaların katalogları manualleri klavuzları gibi dökümanları düzenli bir şekilde kategoriye bölüp bunları kümelersek ayrıca bunlara çeşitli sektörlere ait makinaların
Bakım kitapçıkları işletme talimatları şemaları gibi dökümanları eklersek sanırım farklı bir iş ortaya çıkarmış oluruz ve bu yapılırsa eger kesin olmamakla beraber ilki gerçekleştirebiliriz tabiki bu dediklerim tam olmasada bir kısmı forumda var ama çok dagınık ve bulunması gün geçtikçe zorlaşıyor . aklıma gelmişken bu bölüm bana göre yorumlarada kapalı bir bölüm olmalı sadece bilgi bankası türünde olmalı bilmiyorum umarım haddimi aşmamışımdır
tabiki sizlerde bu fikri geliştirip ortaya bir şeyler konulmalı benim tekno bankımda yaklaşık 20 gb bilgi mevcut hemen paylaşmaya hazırım 120 markanın çeşitli katalog ve kitapçıkları

Sn.hyz ,çok güzel bir teklif.Bende iştirak ediyorum.Hatta her gelen geçen işini görüp gitmesin diye;sadece üye olanlar,hatta belli sayıda mesajı olan üyeler ulaşabilmelidir.(10-20 nitelikli mesaj).Yorumlara kapalı olması karmaşayı önler.

sn. hyz

Öneriniz en yakın Yönetim Toplantısında değerlendirilecek ve bu konu içinde yanıt verilecektir.Teşekkürler.

Kolay Gelsin...
Saygılarımla...

Sayın,BuRçin. ,ilginize,hızınıza,herzamanki gibi kibar,beyefendi tutumunuza hayran olduğumu belirtir,başta sizin olmak üzere bütün arkadaşların mübarek ramazan bayramını tebrik ederim.

hocam Allah Razı olsun paylaşmak istediğiniz için.Fakat 20 GB çok büyük alan web için.bunu depolayacak yer lazım bir de.Benim bildiğim forumların alanı genelde 1-2 GB kadar oluyor.İnşaallah yer vardır.

sn.m-usta-fa

Bu tarz büyük kapasitedeki dökümanları rapid sitesine upload edip sitede linklerini verebiliriz çeşitli çözüm yolları yaratılabilir herhangi bir sorun olabileceğini sanmıyorum.

Ayrıca bölüm açılabileceğine olumlu karar verilirse; Bölüme faydalı dökümanlar paylaşabilecek arkadaşlar bu konu içinde yada benimle pm-msn yoluya irtibata geçmeleri gerekecek ve 1-2 ay süren bi döküman toplama zamanına ihtiyacımız olacaktır.

Benim de soyle bir sey aklima geldi, su an sesli dusunuyorum. Her bolumun yoneticisi, belli basli konu basliklari belirlesinler.Sonra da bunu ilan etsinler.Kullanici arkadaslar da, hangi konuda uzman, deneyimli, yetkin veya heyecanliysa, herkes belli bir konuyu ustlensin.Belli bir zaman araligi verilip, belli bir sunum programi olusturulduktan sonra, herkes yapmis oldugu arastirmalari derli toplu bir halde foruma yuklesin.( EMO nun haftanin belli gunlerinde verdigi egitim seminerlerine benzetebiliriz.Mesela Radsan dan elemani cagiriyor, Radsan bize topraklama konulu bir seminer veriyor, gibi.) Bu calismanin sonuna , hem her birimizin ozenle hazirlanmis ve kendi imzamizi tasiyan bir raporumuz olur hem de digerleri bundan faydalanir.Zaman programi olacagi icin de, raporun sunumunu muteakiben, raporu hazirlayanin huzurunda, ''sikca sorulan sorular'' gibi, kullanicilarin sorulari sicagi sicagina alinir.En sonunda bolum yoneticileri, gerekli toparlamayi yapar..
Bilgi kirliligine yol acmamak ve de nokta vurusu basari elde etmek icin ise elden geldigince spesifik konular secilebilir.Ornegin,Elektrik Makinalari.....bu cok genis bir baslik olacagi icin, bunun yerine, Elektrik makinalari......Motorlar.....Motor Kontrol ve Kumanda...Asiri Akim Koruma.....Termik
Evet mesela konu bu olsun: Termik. Bu konuyu alan arkadasimiz bu konu termik role hakkinda en temel seviyeden en ince detaya kadar gunlerce arastirip dokuman derlesin,kullanim siniflarindan kullanim yerlerine , kisa devre acma surelerine vs kadar detaylica bir rapor hazirlasin...
Bu sekilde detayli hazirlanmis dokuman bulmak gercekten zordur, kimisi ya urun tanitimina agirlik veriyor, kimisi sadece akademik duzeyde inceliyor vs.
(Rapor sunulmadan once, bolum yoneticileri, yazi isleri kurulu olusturup on incelem yapabilir ve duzeltme veya onerilerde bulunabilir)
Boyle bir calisma yonetim ile kullanicilar arasinda hizli ve sicak bir bag kurabilir. Biraz uzun da olsa icimden gecenleri anlatmaya calistim.Sesli dusuncelerimdir, yorumlariniza aciktir.Herkese hayirli bayramlar

saygıdeğer hiçbirşey kardeşim;
Bu öngörünü ben de destekliyorum.Daha önce de benzer bir şekilde dile getirmiştim ama,ben topu forum yöneticilerine atmıştım.Sen daha güzelini bulmuşsun,herkes elini taşın altına koysun demişsin.
Konular bir yerde derli toplu durursa gerçekten çok güzel olur.Eğer böyle bir şeyin gerçekleştirilmesi kararlaştırılırsa,ben de imkanlarımı,zamanımı zorlayarak,üzerime düşeni yapmak isterim.

arkadaşlar ilginize teşekkür ederim sesli düşünecek olursam şöylede yapabiliriz bir havuz oluşturulur bu havuza bilgiler toplanır ve forumun yetkili kişileri bu bilgileri degerlendirip önceden oluşturulmuş ürün gruplarına koyar böylelikle tek bir elden düzenlenmiş olur bilgi kirliliğide önlenmiş olur. hiçbirşey arkadaşıma katılıyorum yalnız bilgiler myo veya eml kitaplarındakinden ziyade markalar ve ürünleri bu ürünlerin datasheetleri katalogları manualleri çalışma eğrileri seçim kategorileri ayrıca sanayide kullanılan makinalar örnegin testere torna borvek freze vinç azdırma tezgahları cncl ler vs gibi makinaların manuelleri
işletme klavuzları şemaları gibi bilgiler burada toplanmalı tknsyn arkadaşımada katılıyorum foruma nitelikli katılan arkadaşlara özel bir bölüm olmalı kapgötürcülere degil saygılarımla

iyi akşamlar arkadaşlar fikirlerinize katılmakla beraber nitelikli katılan arkadaşlar nasıl belirlenecek bunun kriterleri ne olacak fikrinizce.

Forum istatistikleri

Konular
128,916
Kullanıcılar
451,079
Son üye
Surver17

Yeni konular

Geri