tekstil atölyesi kompanzasyonu

magicpense

Üye
arkadaşlar ben12.5 kw sözleşme gücü olan bir textil firmasına kompaze yapacagım sıfır hatayla işi bitirmek istiyorum kısaca yada uzunca yazar da beni aydınlatırsdanız sevinirim kaçlık sayaç ilk kondansatyör ne olacak entes röle nin ayarlarını kısaca cos deger i nasıl ayarlarım yardımcı olursanız teşekkür ederim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşlar ben12.5 kw sözleşme gücü olan bir textil firmasına kompaze yapacagım sıfır hatayla işi bitirmek istiyorum kısaca yada uzunca yazar da beni aydınlatırsdanız sevinirim kaçlık sayaç ilk kondansatyör ne olacak entes röle nin ayarlarını kısaca cos deger i nasıl ayarlarım yardımcı olursanız teşekkür ederim

sözleşme gücü 9kw üzeri olan trifaze abonelerin kompanzasyon yapması gerekir.
Tekstil atölyesi demek devreye sık girip çıkan dikiş makinaları demek çözümü hızlı kompanzasyon yani tristör tetiklemeli kompanzasyon sistemine ihtiyacın olacak. Smart svc bir çözüm alternatifi olabilir diye düşünüyorum (röleyi denemeden anlatılanlar ışığında).

Size kesin çözüm getirebilecek SMART SVC sistemini tavsiye ederim,istediğiniz bilgileri aşağıda sıralıyorum,kafanıza takılan herhangi bir soru olursa eğer çekinmeden yazın.Çalışmalarınızda başarılar dilerim,hoşçakalın.

1 adet akım trafosuz direk tip kombi sayaç
3 adet 25/5 akım trafosu
2 adet 1.0 kVAR trifaze kondansatör
1 adet 1.5 kVAR trifaze kondansatör
1 adet 2.5 kVAR trifaze kondansatör
1 adet 5.0 kVAR trifaze kondansatör
3 adet 1.5 kVAR monafaze şönt reaktör
1 adet SMART SVC 8C3L Reaktif Güç kontrol rölesi
1 adet SVC GK 5.0 Dinamik yük sürücüsü

Listede belirttiğim Reaktif Güç kontral Rölesine sadece akım trafosu değerinizi girmeniz yeterli.Sistem için gereken tüm ayarlar fabrika ayarlı olarak elınıze teslim ediliyor,herhangi bir sıkıntınızda gerekirse işletmeniz ziyaret ediliyor.

Son düzenleme:
Tekstıl atölyesı dedıgınız yer, konfeksyon atelyesi olmalı. Floresant aydınlatma ve monofaze dikiş makınaları bol mıktardadır. 3 fazlı kontrol rölesı ve KUMANDA-CI arkadasın önerilerini dikkate alabirsiniz..

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri