telefon hattındaki voltajı nasıl çevirebilirim??

parasını türk telekom veriyor harcadığı elektiriğin ama bizden kat kat fazlasını çıkartıyor verdiği hizmet 5 ise aldığı fatura 100 . maalesef bizi bilmeyerek değil de bilerek kazıklıyor . bu durum karşısında ne yapılsa haktır onlar için diyoum.

mA seviyesindeki bir akımla fleurosan lamba yakamazsın. Ama led belki olabilir... Sen yinede fazla telefon hattıyla uğraşma derim...

acaba meşgul çalması durumunda bu faturaya yansırmı yoksa sadece meşgul şekildemi çalar ? ben 15-20 led yakmayı düşünüyorum sadece işe yararmı ? FREE Hidden Electricity! - YouTube şu videodaki devreyi yapmayı düşünüyorum. bununla kaç tane led yakabilirim acaba ?

Bende hep şunu merak ederdim telefon hattına 220 v versek telekoma ne kadar zarar verir ? bilen varmı

santaldekı voltaj 48v dc dir telefon çalmaya başladığında gerilim yükselır çektığı akım ise 150 mA civarında bırak bu gerilimle floresanı led bile zor yakarsın bir zamanlar bende bu işle uğraştım şebekeye yanı santrale buyük ekonomik çapta zarar verirsin aboneler uçar sakın deneme derim.. faturayı sana keer sonra tt telekom;)

ben denedim 220 volt verilince bir şey olmuyor santralde koruma var . telekom i++elerine söyledim portumu değiştirin diye hiç oralı olmadılar bende 220 volt vereyim kart yanarsa o zaman değişir diye . ama bana sormadan port değiştiriyorlar ondan sonra saniyede 1.5 mb indirirken ertesi gün 500ü bile göremedim (adil kullanım olayı yok ) (o gece hat olmadığında aradım santralde çalışma olduğunu söylemişlerdi) ,

Valla, neredeyse hiç, ya da yine Turk Telekom'un arızalarını 121 arıza servisine bildirmekten başka hiçbir şey için kullanmadığım telefon hattına her ay 14 TL ödüyorsam 14 TL'lik elektrik kullanmam hırsızlık sayılmayacaktır. :D
220 volt prize telefon kablolarını temas ettirince de evin sigortası atıyor. Ama santralden ne hızım düşüyor, ne de artıyor. :)

Arkadaşlar ben telefon tamir etmek için bir çevir sesi yapmak istiyorum,bu konuda yardımcı olabilecek varmıdır.Örneğin bir devre şeması gibi

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri