Telemecanique XXS18P1AM12 Ultrasonik mesafe sensörü hakkında

bagztov

Üye
Herkese merhaba, iyi forumlar.
Elimde başlıkta belirttiğim sensörden mevcut falan datasheet bağlantılarına göre bağlantı yaptım, videoa da gördüğüm adımları uyguladım bir türlü 4-20mA çıkış gösteremedim. 37mA çıkış görebildim. Sensörü herhangi bir plc veya modüle bağlamadan deniyorum bu yüzden olabilir mi? Sensörün 5 kablosu var.
Kahverengi: (+)
Mavi: (-)
Siyah: Çıkış
Beyaz: input teach (limitleri öğretme, resetleme v.s şeyler için kullanılıyor)
Gri: Senkronizasyon (ne işe yaradığını bilmiyorum)
Bu sensörü kullanan var mı?
İzlediğim video:

Şimdiden teşekkür ederim herkese iyi forumlar dilerim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
4-20mA çıkışının çalıştığını aşağıdaki test devresi ile görebilirsiniz:

change-4-20ma-to-1-5vdc-circuit-400x310.png

Senkronizasyon (ne işe yaradığını bilmiyorum)

Ultrasonik sensörler için senkronizasyon, genellikle bir sistemdeki birden fazla sensörün birbirleriyle uyum içinde çalışmasını sağlar.
Bu, birden fazla noktadan eşzamanlı ölçümlerin veya hassas zamanlamanın gerektiği uygulamalarda çok önemlidir.
Senkronizasyon, sensör okumalarının aynı anda alınmasını sağlar,
hataları en aza indirir ve endüstriyel otomasyon ve benzeri alanlarda doğru veri toplanmasını sağlar.

4-20mA çıkışının çalıştığını aşağıdaki test devresi ile görebilirsiniz:

Ekli dosyayı görüntüle 108552

Ultrasonik sensörler için senkronizasyon, genellikle bir sistemdeki birden fazla sensörün birbirleriyle uyum içinde çalışmasını sağlar.
Bu, birden fazla noktadan eşzamanlı ölçümlerin veya hassas zamanlamanın gerektiği uygulamalarda çok önemlidir.
Senkronizasyon, sensör okumalarının aynı anda alınmasını sağlar,
hataları en aza indirir ve endüstriyel otomasyon ve benzeri alanlarda doğru veri toplanmasını sağlar.
Vakit ayırdığınız ve cevap yazdığınız için teşekkür ederim. Örnek olarak attığınız şema ile deniyeceğim. Tekrardan teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,718
Kullanıcılar
450,749
Son üye
mehmettuncbilek

Yeni konular

Geri