temel topraklama

iyi günler binalara atılan temel topraklamanın kontrolü tek yada herhangibir resmi kurum tarafından yapılıyormu yoksa tesisatı yapan elektrikçinin insafınamı bırakılıyo

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Yapı denetimin olduğu illerde Denetçi mühendis ,olmadığı illerde teknik uygulama sorumlusu olan mühendis denetler.

wallaha yağtığımız temel topraklamalarda bi allahın kulu gelipte kontrol etmedi.ister tekkatlı olsun ister koparatif olsun.en azından bizim yer için söyleyim tabiki diğeryerleri bilemem

Bayındırlığın yaptırdığı işler dışında hiç bir yerde denetlendiğine inanmam.kağıt üstünde elek arkadaşın dediği gibi olur.

arkadaşlar,ben yeniyim ve öğretmenim,kooperatif binalrında oturuyorum ve topraklama konusunda benimde rahatsızlığım var elektrikçiye söyledim bir şey olmaz dedi,sevdiklerimizin hayatı bu kadar ucuz olmamalı.bu işi kendimiz nasıl düzeltebiliriz,pirizdeki topraklama ucunu musluğa bağlamanın çözüm olacağını umuyorum ne dersiniz

arkadaşlar,ben yeniyim ve öğretmenim,kooperatif binalrında oturuyorum ve topraklama konusunda benimde rahatsızlığım var elektrikçiye söyledim bir şey olmaz dedi,sevdiklerimizin hayatı bu kadar ucuz olmamalı.bu işi kendimiz nasıl düzeltebiliriz,pirizdeki topraklama ucunu musluğa bağlamanın çözüm olacağını umuyorum ne dersiniz

topraklamayı musluğa bağlamak çözüm olmaz aksine tehlike yaratır herhangibi bir kaçak durumunda musluğa deyen kişi çarpılır kaldıki artık su Şebeke boruları plasikten döşeniyor

hocam selamlar,eskiden su tesisatları demirden olduğu için dediğiniz uygulama yapılabiliyordu...ama şu anda binalarda demirden su boruları yerine pvc porular kullanılmakta...yani o uygulama işe yaramayacaktır.
ne yapmanız gerektiğine gelince de siz en iyisi mi topraklamanızın ölçümünü yapabilecek düzeyde bir elektirkçi çağırın ve önce topraklamanızı bi ölçtürün.eğer gerekiyorsa topraklama levhası veya topraklama kazığı ilave ederek pano içindeki topraklama barasıyla irtibatlandırılabilir ve böylece daha sağlıklı bir topraklama elde etmiş olursunuz...

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,914
Son üye
tugbag

Yeni konular

Geri