Tia portal v17 scada problemi

martin26

Üye
merhaba arkadaslar laptopumda hazirladigim ladder programina Scada hazirladim. laptopumda duzgun calismasina ragmen projeyi kopyalayip baska bilgisayara attim ama plc ye online olmama ragmen scada ekranina online olamiyorum ekran geliyor ama datalar gelmiyor. anlamis degilim. bilgisayarlarin kullanicilari administrator yetkilendirmeleri full verdim. yorumu olan arkadaslari beklerim. yardimci olursaniz sevirinirim yazdigim tia portal kodunu paylasiyorum.

Ekli dosyalar

• MOTOR_SILINMIS_COCUKLU.rar
    2 MB · Görüntüleme: 9
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
merhaba arkadaslar laptopumda hazirladigim ladder programina scada hazirladim. laptopumda duzgun calismasina ragmen projeyi kopyalayip baska bilgisayara attim ama plc ye online olmama ragmen scada ekranina online olamiyorum ekran geliyor ama datalar gelmiyor. anlamis degilim. bilgisayarlarin kullanicilari administrator yetkilendirmeleri full verdim. yorumu olan arkadaslari beklerim. yardimci olursaniz sevirinirim yazdigim tia portal kodunu paylasiyorum.
IP AYARLARINI YAPTINIZ MI

merhaba arkadaslar laptopumda hazirladigim ladder programina scada hazirladim. laptopumda duzgun calismasina ragmen projeyi kopyalayip baska bilgisayara attim ama plc ye online olmama ragmen scada ekranina online olamiyorum ekran geliyor ama datalar gelmiyor. anlamis degilim. bilgisayarlarin kullanicilari administrator yetkilendirmeleri full verdim. yorumu olan arkadaslari beklerim. yardimci olursaniz sevirinirim yazdigim tia portal kodunu paylasiyorum.
Sorun hâlâ devam ediyor mu ?

Merhaba yükleme yaptığınız bilgisayarda aşağıdaki videodaki ayarı yapmanız gerekmektedir.

Denetim masasında communication settings isimli bir sekme açılıyor. Oradan Set PG/PC ayarını yapmalısınız. Yani scada programına nerden nasıl haberleşeceğini söylemiş oluyorsunuz.

Merhaba yükleme yaptığınız bilgisayarda aşağıdaki videodaki ayarı yapmanız gerekmektedir.

Denetim masasında communication settings isimli bir sekme açılıyor. Oradan Set PG/PC ayarını yapmalısınız. Yani scada programına nerden nasıl haberleşeceğini söylemiş oluyorsunuz.
Evet Arkadaslar kurulumdan sonra arkadasin dedigi ayari yapmayi unuttugum icin baya ugrastim. laptopumda bu ayari uzun zaman once yaptigim icin unutmusum. sorun cozuldu.

Forum istatistikleri

Konular
128,931
Kullanıcılar
451,107
Son üye
Xte13

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri