TMŞ seçimi

Ek olarak 4x63 nedir ? oradaki 4 ne anlama gelmektedir ? Yanındaki diğer 0.4kV / 20kA nedir ? Genel anlamdada bilgi verirseniz çok memnun olurum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bir sorum daha olacak ? bu panoların belli bir standartı varmı güç olarak ? panoyu istediğim gibi tasarlayabilirmiyim peki ?

Ek olarak 4x63 nedir ? oradaki 4 ne anlama gelmektedir ? Yanındaki diğer 0.4kV / 20kA nedir ? Genel anlamdada bilgi verirseniz çok memnun olurum

4X63 A sigortan 63A lik demek 4 POLE YANİ 3PHASE+NÖRT DEMEK , 0,4 kV çalışma gerili 400 V 20 kA tmş nin kısa devre dayanımı demek ... sana tavsiyem ürün kataloglarını incele bu sorulara ve daha fazlasına cevap bulursun sorduğun sorular normaldir yeni mezunsun bilmiyorsun ama kimse burda açıklamaz sana neden mi sana gıcık olduklarından değil bunları araştırıp öğrenmen lazım zaten fahri bey dikkat ettiysen kaynağa yönlendirmiş seni

Anladım hocam haklısınız. Kitaplar elime ulaşana kadar bile zamanım yok. Kusura bakmayın.
4X63 A sigortan 63A lik demek 4 POLE YANİ 3PHASE+NÖRT DEMEK , 0,4 kV çalışma gerili 400 V 20 kA tmş nin kısa devre dayanımı demek ... sana tavsiyem ürün kataloglarını incele bu sorulara ve daha fazlasına cevap bulursun sorduğun sorular normaldir yeni mezunsun bilmiyorsun ama kimse burda açıklamaz sana neden mi sana gıcık olduklarından değil bunları araştırıp öğrenmen lazım zaten fahri bey dikkat ettiysen kaynağa yönlendirmiş seni

Çok haklısınız. Kitaplarım yolda bekliyorum. Fakat acelem var kusura bakmayın. Bir soru daha sorsam. :) ara panoların gücünü belirlerken mevcut kurulu güce göre seçmekteyiz değil mi ? yoksa her güce göre istediğim panoyu kullanabilirmiyim ?

Çok teşekkürler...

1. Estğ. kardeşim sitem mahiyetinde söylemedim yoksa bu forumda ne sorunlar çözülüyor aktif paylaşmayı seven tevazu sahibi çok kaliteli mühendisler teknikerler var

1. Estğ. kardeşim sitem mahiyetinde söylemedim yoksa bu forumda ne sorunlar çözülüyor aktif paylaşmayı seven tevazu sahibi çok kaliteli mühendisler teknikerler var
Yanlış anlamadım. Bir sıkıntı yok. Garip garip hocalardan akademisyenlik ile alakalı dersler alınca ve birden sahaya girince çok afallıyor insan :) Çok saol.

bir sistem oluşturacaksan bence aşağıdan yukarı doğru çıkmalısın artık yapın neyse kat kat loop loop ilerlemelisin sonuç olarak soruna gelecek olursak tali pano gücünü dizaynını o panoya bağladığın yükler belirler. böyle böyle tali panolar birleşir ana panonu oluşturursun ana panonda trafoya ... devam eder gider

Forum istatistikleri

Konular
128,859
Kullanıcılar
450,973
Son üye
muz35

Yeni konular

Geri