Toshibanın yeni ürünü TB6600

Hangi Yazılımı kullanacaksınız, yanında Mach3 genelde geliyor,
Ama lisanslı olarakmı onu bilemem.

cevabınız için teşekkür ederim.

yazılımdan kastım kartı aktif edecek driver. kartı bilgisayarın tanıması için bir yazılım kurmak gerekmiyor mu. bu konuda bilgim yok. yazarsanız sevinirim.

teşekküler.

Cihaz paralel porttan sinyal alarak iş yapıyor, bilgisayara tanıtma gibi bir işlem yok. Mach3 te hangi paralel port bacağından hangi sinyalin gitmesi gerektiğini ayarlıyorsunuz o kadar.

kullanacağın step motorun çektiği ampere göre ve step motorun boyutuna göre bir güç kaynağı alacaksın örneğin nema23 3 amper lik step motorlardan
3 tane kullanılacaksa 24 volt (3 X 3=9 artı 2 amper )11 amperlik bir smps
24 volt 11 amper veya 36 volt 11 amper gibi güç kaynağı

Kartın alındığı yer bir tablo vermiş , ne işe yarar ki ?

sevgili serkan001 kullanacağın step motorlarında özelliğini yazarsan daha bi yardımcı olunabilir bir de
KAZIMUGUR abinin verdiği tabloda yazıyor zaten çalışma voltajı 8-45 volt arası diye
yine tekrar edeyim
1- step motorların çekeceği yük akım olarak toplayıp bunlara 2-3 amper ekleyip alacağın güç kaynağının akımını elde etmiş olursun
2-voltaj olarakta 8-45 volt arası olacak ama bunu belirlerkende yine step motorların boyutlarına göre alacaksın
nema17 motorlar için 12-16 volt
nema23 motorlar için 16-24
nema34 motorlar içinde 24-36 volt güç kaynağı olacak

@serkan001 , yukarıda verdiğim tabloyu inceledin mi ?

Evet tablonuzu inceledim.

Ben bu cihazı nema23 motorlarla yapmak istiyorum. drcivanim arkadaşım nema23 için 16-24 volt arası bir güç kaymağı önermiş. böyle olacağını bilmiyordum.Kendisine paylaşımı için teşekkür ederim.

Tavsiyenizi istediğim linkini verdiğim güç kaynağının resmini inceledim. 3 er tane + ve - kutup var. kontrol kartında sadece 1 giriş var sanıyorum. Bu üç güç çıkışı paralel midir. bunu bilmiyorum. paralel değil ise yazdığı akım bölünecektir. Paralel ise sanıyorum yeterli gelecek diye düşündüm. ne dersiniz. 24 volt olmasıda nema23 ler için uygun olacaktır, değil mi?

teşekkürler.

linkini verdiğin güç kaynağı yeterlidir lakin yerli sitelerde daha ucuza bulabilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,914
Son üye
tugbag

Yeni konular

Geri