TP 177B ile S7200 haberleşme problemi

pyscoor10

Üye
TP177B panelde oluşturduğumuz bir buton ile S7200' de bir çıkışı aktif etmek istiyoruz.Wincc'de buton ve tag yapılandırmasını yaptığımızı zannediyoruz.Wincc'den panele transferi de yaptık. PLC'de V, Q ve M değerlerine göre minik programlama yaptık.panel ile PLC'yi MPI 187500 kablo ile haberleştirmeye çalışıyoruz ama bağlantıyı bir türlü kuramıyoruz.nerede yanlış yaptığımızı bilmiyoruz.Tag yapılandırmasında mı hatamız var yoksa haberleşmede mi problem var anlamış değiliz.PPI kablo ile panel PLC haberleşmesi sağlanabilir mi?Acilen yardımcı olacak arkadaşlar bekliyoruz.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
soldaki seçeneklerden connection işaretle açılan pencereden ortadaki bağlantı seçeneklerinden, mpı işaretle,sagdaki plc simgesinin altında 2 yazacak ve gene aynı pencereden sol taraftan iletişim hızını 9600 olarak işaretle.
egerki 187500 de haberleşmek istiyorsan burdan 187500 seçtikten sonra, plc programı mıcro vin dede 187500 seçmen gerekiyor çünkü bu ayar plc programında orjinali 9600 dür.
umarım yardımcı olmuşumdur. aynı sorunu bende yaşamıştım uğraşa uğraşa kendim çözdüm.
kolay gelsin.

Cevabınız için teşekkürler.Haberleşme hızlarında atladığımız bir nokta varmış.Bulduk ve sorun çözümlendi.

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,914
Son üye
tugbag

Yeni konular

Geri