Trafo Hesabı

Trafolar hakkında döküman buldum umarım işinize yarar...

Ekli dosyalar

• guc_transformatorleri.rar
    2.9 MB · Görüntüleme: 13
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
açamadım ben bunu :( ya derdim şu.. 3 fazlı bir güç trafosunda ag sipir sayısının formulunu bulamıyorum..

çalıştığım yerdeki işçiler bu bobinleri sarıyolar ama hesapsız kitapsız sarıyolar..yani yıllardır kafalarında olan klişe değerlerle sarıyorlar... mesela yg sarım sayısı = 28500(1. kademe için) * ag sipir sayısı / (400*1.1547) formuluyle buluyolar... bu formulun doğruluğundan şüpheliyim ben çünki yıllardır okuyorum ve 1.1547 diye bir sabitle karşılaşmadım...

bide o dosyayı açamadım kardeş bida sölim didim,,makro hatası veriyor.. çok saol...

güvenlik olayını da hallettim ama gene açmıyor..yarın işyerinin pc sinde bida denim orda office son versiyon var...teşekkürler..

Arkadaşlar milli eğitim bakanlığı elektrik makinaları kitabı var 1-2 ytl bişey. Sanırım iki cilt ve bence iyi bir kaynak. Ben ondaki formüllere göre bir balastı trafo yapmıştım.
kaynak makinasıda aynı şekil yapılabilir. Bildiğim kadarıyla çıkışı 40V akımıda güce göre değişiyor.

arkadaşlar kurulu gücü 1020311 olan bir tesisin talep gücü oranını nasıl bulabilirim

Bu rakam 0,6 *KURULU GÜÇ ' ten düşük olamaz.Fazlası,sizin durumunuza bağlıdır.

selam arkadaşlar, sizlerden bir yardım istiyorum mümkünse, benim Şebeke voltajını amerikan standardı 110v 60Hz e dönüştürmem gerekiyor, gerekli trafo sarıldı fakat frekansı nasıl yükselteceğim bulamadım, bana yardım ederseniz sevinirim, teşekkürler, hayırlı günler.

kaç kw enerji var ve sistemde motordan başka elektronik cihaz varmı

cihazın üzerinde 50-60 Hz yazıyorsa frekansı değiştirmeye gerek kalmaz.çoğunluklada böyledir zaten.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,876
Kullanıcılar
451,000
Son üye
emrezorlu

Yeni konular

Geri