Trafo Sıcaklığı

mirado

Üye
Merhaba Arkadaşlar.
Bizim fabrikada bir trafomuz var ve dün incelemeye gelen adamlar trafo iç sıcaklığının çok yüksek olduğunu (30C) ve klima taktırmamız gerektiğini söylediler.

Öğleden sonraydı ve dışarısı da serindi fakat ağustosta öğlen sıcaklarında sıkıntı yaşarsınız kompanzasyona olumsuz etki yapar dediler.

Çok fazla anlamıyorum güç işinden bu trafoya klima takmamız gerekip gerekmediğini nasıl anlarım ne yapmam gerekiyor.

Şimdiden teşekkür ederim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadaşım zaten gelen ekip size klima takmanız gerektiğini söylemiş aşırı sıcaklarda kompanzasyon sistemindeki kontaktörler röleler çok fazla etkileniyor ögleden sonrası 30 derece ise öglen saatini ve ağustos ayını düşünemiyorum bizim trafomuzdada aynı sorun vardı trafo kapılarını naylonla kaplayıp 48000 btuluk salon tipi klimayla sorunu çözdük klima iç sıcaklığı 26 27 derecelere kadar indirdi bu da yeterli gelir zaten

aşırı sıcaklık gelen ekibinde dediği gibi kompanzasyonuda trafonun verimliliğinide etkilemekte.kompanzasyonda kondansatör ve kontaktaktörlerin çabık bozulmasına ayrıca bununların bozulmasının halinde kompanzasyonu kontrol etmediğiniz halde kapasitif ve reaktif sayaçlarından fatura zamanında yüksek meblağlarla karşılacağınızı belirtmek istiyorum.klima yerine trafo kapılarına 380v ac dairesel fanlar koyup içeride havayı devir daim edecek şekilde soğutma yolunada gidebilirsin benim çalıştığım işyerinde bu yöntemle soğutma yapıyoruz.yazın 40 derece hiç bir sorun yaratmıyor.

teşekkür ederim arkadaşlar dediklerinizi değerlendireceğim.

Forum istatistikleri

Konular
128,815
Kullanıcılar
450,907
Son üye
saitdemircigil

Yeni konular

Geri