TRAFO TENEFÜS CİHAZI

silikajeri teflon tavaya döküp tüpte ısıtıp kurutuyoruz.açık havada bu işi yapsanız iyi olur kururken bazı gazlar çıkarıyor.ortalama trafodan söküp kurutması takması 2 saatınız alıyo.tabi yeni slikajeriniz yoksa.malesef bize gelmediği için bunu yapıyoruz

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sevgili likostar silikajeli kurutup kulanmak doğru değil bence biz vakumlu 5kg'lık poşetlerde yenisini kulanıyoruz.
Saygılar....

İşlemi kısa sürede yaptığınız sürece,fazla bir sorun olmaz.Silikajelleri, yenisi ile değiştirmek,
en uygun çözümdür.

güç trafoları için konuşacak olursak; trafoların genleşme tankında breather ın bağlı olduğu şamyel vardır. siz bakımını yaparken bu şamyelin ( kabaca şamyel diyorum ) içine nemli hava girer ama bunda pek bir mahsur yoktur. eğer bahsettiğiniz trafo çok eski ve havanın neminin trafo yağı ile temasını engelleyecek şamyel yastık yok ise bu tavsiye edilmez yani enerji altında değiştirmek. çünkü trafo yağı hava ile temas eder havanın nemini kapması tavsiye edilmez. aksi durumda çok rahat değiştirebilirsiniz. dağıtım trafolarında genleşme tankında bu şamyel bulunmadığı için hava yağla temas edebilir. slikajelin bağlı bulunduğu boruya herhangi bir bez bağlamak sağlıklı olmaz o bezdeki bir toz parçası tanka kaçabilir. nasıl kaçar? trafo soğuma halinde ise yağ hacmi azalır ve hava girmek ister bu hava hareketi nemin ve tozların hareketine sebep olabilir. yani aslında trafonun ve ortamın sıcaklığı da önemli.

arkadaşlar doğru olmadığını bende biliyorum yazımın sonnda dedim ya bize n yazıkki yenisi gelmiyor diyeee.keşke sizn gibi bizede poşetler halinde gelse de bizde kullansak uğraşmasak ahh ahh
n yazıkki çok malzeme eksikliğimzi var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…