Trafoların çıkışları kısa devre gözüküyor

usaglam

Üye
arkadaşlar elimdeki 2 trafodada denedim sonuç aynı.trafoların çıkışlarını (sarı kablolar) multimetreyle kontrol ettiğimde kısa devre gözüküyor.bu normalmi??? fişe takıp patlamayalım sonra :D

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
trafoların fotoğrafını aşağıya koyuyorum.soldaki 13.5 volt 1.9 amper.sağdakinin üstü paslı olduğu için okuyamadım.Çıkışlarını ölçecektim ama 220v vermeden önce multimetreyle kontrol edeyim dedim.kısa devre görünce korktum sorayım dedim :D

57452

not : sarı kablolarda yani çıkışlarda kısa devre tespit ettim.

Normal. Cikis alcaltici trafo oldugu icin az sipirli ve akim tasimasi icin capi kalindir. Aslinda kisa devre degil ama bizim elimizdeki olcu aletleri cok dusuk omajlari olcmedigi icin kisa devre okuyorlar.

Onemli olan giris sargisi kac ohm.orada bir kisa devre varmi? Saseye kacak varmi bunlari kontrol ediniz. Yoksa ilk denemeyi emniyetli sekilde yapiniz.

Not soldaki urun guzel bor trafoymus. Disinda ekranlama kapaklari var. Muhtemelen cevresindeki devreler etkilenmesin diye faraday kafesi yapilmis. Ozel bir trafo.

trafoların fotoğrafını aşağıya koyuyorum.soldaki 13.5 volt 1.9 amper.sağdakinin üstü paslı olduğu için okuyamadım.Çıkışlarını ölçecektim ama 220v vermeden önce multimetreyle kontrol edeyim dedim.kısa devre görünce korktum sorayım dedim :D

Ekli dosyayı görüntüle 57452

not : sarı kablolarda yani çıkışlarda kısa devre tespit ettim.

Trafo zaten kısa devre gösterir
YouTube transformatör çalışma prensibi yaz görürsün 220 vl girişi kisa devre gösterir ama kablo ve gövde arasından kısa devre varsa trafo bozuktur

Ekli dosyalar

• 1568956693574765939808.jpg
    1568956693574765939808.jpg
    251.9 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,163
Kullanıcılar
451,509
Son üye
arifkursun