Trifaze Ani Su Isıtıcı

Cihazınızın nötüre ihtiyacı yok rezistanslarınız yıldız bağlı toprağı bağlayın kullanın.

Arkadaşlar simdi soruyu soran arkadas imiz bu cihazi faz uclarini tesbit edip baglasinmi?

l1 l2 l3 uçlarına fazları toprak ucuna da toprak hattını bağladığında sorunsuz çalışır. Faz başına 7 kilovat çeker. Sigortası sınırda 32 amperlik ile değişmesi gerekebilir.

Bu cihazdan anlayan birilerini arıyorsanız yakınınızda bulunan simit fırınlarıyla bir görüşerek elektrikçilerine ulaşmaya çalışın derim. Onlarda islim buhar makineleri var. Bu cihazın aynısı tek farkı buhar çıkartması.

Benzer cihazı bağlamaya çalışmıştım. İçerisinde rezistans yoktu, 3 tane demir plaka vardı. Suda enerji olurmu? Elektrodun biri suya temas etmezse neolur? Patlarmı, çatlarmı gibi sorular gece uykumu kaçırınca bırakmıştım. . Dikkatli olun ve farazi gitmeyin derim

Daha önce yazmışsınız @serkan_48 makine 21kw ama tesisat daha küçük ne sigorta yetiyor nede kaçak akım yetiyor!Bir elektrikçi bulup sayaç dahil herşeyin kablo ve sigortalarını değiştirip o şekilde devreye almalı ama bu iş ne yazık ki üç-beş tl olmaz hiç kimse cebinden malzeme alıp iş yapmaz yılbaşından önce 63A 30mA kaçak akım sormuştum toptantıca 77tl dedi yılbaşından sonra ne kadar zam geldi bilmiyorum bunu takacak elektrikçi de malzemeli yaparsa 3-5 ekleyecek üstüne eğer sayaç amperi düşükse belkide proje tadilatı ve yeni sayaç gerekecek sayaç,sigorta ve kabloları göremeden ve hatta cihazı görmeden hiç birşey söylenmez ama bilmeyen birinin bağlaması çok yanlış bu cihazı

Aynen haklisiniz @c.berkan bende bu noktaya dikkat cekmek istedim.

Tesisat ve panoda cok eksikler var bunlar tamamlanmadan malesef bu güçteki bir cihazi baglamak sakat olacaktir.

Hepinize teşekkür ederim.Tesisat yenileme gibi bir durum sırf bu cihazı kullanmak için mantıksız.Termosifon alarak çözüm bulmaya çalışıcam.İşin acı tarafı müteahhit sıfır bina yapıyor ve bu dairelerde banyoya su ısıtma için trifaze hat çekiyor ama tüm malzeme sizin belirttiğiniz üzere yetersiz.

c.berkan sizin uyarınız kesinlikle doğru,yanlış anlamayın mesleğiniz ile ilgili eleştiri getirmiyorum her branşta olduğu gibi sizin meslektaşlarınızda da esnaflıktan ziyade fırsatçılık yapan var.Nerde o parayı isteyen demişsiniz bulunduğum mıntıkada 2 tane elektrikçiye sordum ve iş tarifim 4 kabloyu klemense takmaktı istenen rakkam 100 tl bahsettiğiniz sigorta kablo değişimi vs değil. İş ortalama o haliyle 3 dk sürecekti.Geçen hafta aracımın baskı balatasını sanayide değiştirttim, malum uzun ve meşakatli iştir.İş için 350 tl işçilik aldı, adabı da bu rakkamdır. 3 dk lık işe 100 tl istemek adab değil esnaflık hiç değil.Yanlış anlaşılmasın sizleri müstesna tutarım.

nötrle toprağa ayırmanın en kolay yolu seri lamba ile kontroldur. kak rolesi atarsa toprak lamba yanarsa nötrdür. arkadaşlarımızın söylediklerine kulak verip iyi bir elektrikçiyle görüşün derim. slm

Forum istatistikleri

Konular
128,872
Kullanıcılar
450,995
Son üye
asafff

Yeni konular

Geri