Tvbox duman çıktı

Parçanın görevini bilmek lazım.

Mesela bu entegre typeC portu ile ilgili görev görüyor ise onu söküp denemek lazım. Yanan parça bariz belli. Cihazı gözden çıkarttıysanız o parçayı söküp deneyebilirsiniz.

Bunu söylmemdeki amaç eğer o parça kısa devre ise voltajı çökertiyor muhtemelen. Buda cihazın açılmasını engeller.

denemek lazım.
Abi anlamıyorum yapacak usta varsa iyi olur valla

Kart tamir edenlere bir sorun,belki yaparlar.
En azından Serkanın dediği gibi entegreyi söküp kısa devre gidiyormu diye bakabilir.

Karaköy’e gidip orada Selanik pasajında baktıracağım

Ustaya gittim entegreyi söktü ama değerini göremedi patlayan bölüm den dolayı okunmuyor dedi nasıl bir çare bulmak lazım

Parçanın görevini bilmek lazım.

Mesela bu entegre typeC portu ile ilgili görev görüyor ise onu söküp denemek lazım. Yanan parça bariz belli. Cihazı gözden çıkarttıysanız o parçayı söküp deneyebilirsiniz.

Bunu söylmemdeki amaç eğer o parça kısa devre ise voltajı çökertiyor muhtemelen. Buda cihazın açılmasını engeller.

denemek lazım.
selam abi senden ricam olacak foruma yazmıştım cevap vermiştin benim androit tv boxum entegresi yandı demiştim Karaköy'e ustaya gittim söktü ama patlayan yerden dolayı entegre bilgilerini okuyamadı ama kartın üzrinde V numaralı entegre oduğu yazıyor ve ürünün internetten bilgilerine baktım google rockchip rk399 pdf yadızdığımda tüm bilgiler çıkıyor ama teknik bilgim olmadığı için entegre adı no hangisi bilmiyorum https://datasheetspdf.com/pdf-file/1144560/Rockchip/RK3399/1 sayfa no 62 de yazıyor galiba bakman mümkün mü

Bu diger konu nerde ? Link verirmisin

Linkini verdiğin parca islemci.

Forum istatistikleri

Konular
129,081
Kullanıcılar
451,372
Son üye
yokedici.2001

Yeni konular

Geri