twido ethernet

atomlife

Üye
twido plc için harici ethernet modülü(499twd0100) aldım TWD XCA RJP03P kablosunu yaptım ama bir türlü modülü konfigüre edemiyorum yaptığım kabloyu tek tarafını twidoya tektarafını ethernet modülüne taktım modülün diğer tarafındaki rj 45 tarafını bilgisayara ama modülde hiçbir tepki yok ne işıkları yanıyor ne tepki veriyor modül bozuk mu işıklarını yanmaması normal mi acaba konfigüre mi edemedim cevaplarınızı bekliyorum

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Sayın arkadaşım
TWIDO SOFT programı ile önce konfigürasyonu (IP ayarları vs)yapıp,PLC programlama kablosu ile PLC'ye göndermeniz gerekiyor.Daha sonra PLC'yi RUN moduna almalısınız.Bu işlemlerden sonra PC'den aşağıdaki işlemleri yapıp Ethernet modülünü test edebilirsiniz:
başlat
çalıştır
cmd
ping PLC'nn IP nosunu yazıp ping testini yapabilirsiniz.Şayet konfigürasyonu doğru ise
modül bu pinglere cevap verecektir.
Mesela ethernet IP nosu 192.168.1.25 olak knfigüre etmişseniz,komut aşağıdaki gibi olmalıdır.
ping 192.168.1.25
kolay gelsin.

ben 40drf ler için böyle ama ben harici ethernet aldım haricide böyle yaptım ama 499twd0100 modülünde ne işık yanıyo ne tepki veriyor

Şayet elinizdeki PLC'de hali hazırda bir ethernet portu varsa, 2. ethernet portunu takamazsınız.Yoksa PLC'nin sol yanına takacaksınız ve modül ile beraber gelen yaklaşık 20 cm boyundaki kabloyuda PLC'nin izerindeki porta takacaksınz(MODBUS yada PC yi bağlamakta kullanılan).
Birde elinizdeki PLC'nin tam kodunu yazabilirseniz yardımcı olabilirim.
Kolay gelsin

kulandığım plc 20drt üzerinde eth portu yok daha önceden 40drf kulandım sizin söylediğiniz gibi yapmıştım ama 20drt de dahili eth portu yok ben harici aldım ama 499twd01100 kodlu ürün ve twido ile modül arasındaki kabloyı yaptım TWD XCA RJP03P kodlu ürün ama kablonun tek ucunu 20drt ye tek ucunu 499twd01100 takıyorum modülde hiçbir tepki bile yok işıkları bile yanmıyor tardımcı olursanız sevinirim

beyler problemi çözdüm sorun kabloda kabloyu değiştirdim oldu çok saolun

Merhaba Orhan Abi,

Twidolar çok sorun çıkarıyormu ? Ben Çağlar Abatay ( Özel mesaj atamadım. )

Elim de twido drf40cea ethernet portu olan modeli var. Bu plc ye PC den ip aracılığı ile aktif yapması gereken çıkışların bilgisini nasıl gönderebilirim yardımcı olursanız sevinirim. VB 6.0 hakkında biraz bilgim var.

twido 40drflcea ethernetli modeli var. ip üzerinden çıkışlarına nasıl müdahale edebilirim yardmcı olusanız sevinirim....

Forum istatistikleri

Konular
129,462
Kullanıcılar
452,021
Son üye
Abdullahziyansiz

Yeni konular

Geri