Twido Soft Döküman ve Programlar ve Sorunlar buraya !!!

Vijeo disegner'dan IO Manager içinden scan rate var oradan tarama hızını değiştirebilirsin.
Ayrıca hem plc'de bağladığın portun hemde vijeo designer içinde IO managerda port hızınıda düşürebilirsin.

Kablo bağlantını kontrol ettin mi? Tekrar kontrol etmende fayda var.
Orjinal kabloda çalışıyordur sanırım.
Bağlantından eminsen kısa bir kablo yap öyle dene.
7 metre'de hiç denemedim çalışmayı.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Vijeo disegner'dan IO Manager içinden scan rate var oradan tarama hızını değiştirebilirsin.
Ayrıca hem plc'de bağladığın portun hemde vijeo designer içinde IO managerda port hızınıda düşürebilirsin.

Kablo bağlantını kontrol ettin mi? Tekrar kontrol etmende fayda var.
Orjinal kabloda çalışıyordur sanırım.
Bağlantından eminsen kısa bir kablo yap öyle dene.
7 metre'de hiç denemedim çalışmayı.

öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim baglantıdan emınım ama servisle konustum bana twido softun ıcınde describe girdikten sonra configuration moda gırıp ordan networka gırıp type nı degıstırmemı soyledıler ama ben onu bulamadım eger bu konuda bılgınız varsa yardımcı olursanız sevınırım ıyı gunler

Merhaba
Öncelikle describe nerededir bende bilmiyorum. Ve ilk defa duyuyorum.

PLC nin haberleşme hızını düşürmen için controller communication setup'a gir. Buradan magelisle bağlı olduğun port1 veya port2 seç. bunun baudrate düşür. Aynı zamanda xbt'nin de baudrate'i aynı hale getirmen gerekir.
Eğer senin için problem yoksa, programın konfigürasyonlarını içeren kısımlarını mail ile gönder bir bakayım.

Ekranın Haberleşme ayarlarında "Parity" "none" olmalıdır, eğer Twido ile haberleşecekse.
Çünkü Twido default değeri "none"dır.

Merhaba,
Elimde Megalis XBT R410 ve TWDLCAE 40DRF mevcut. Bilgisayarıma Twido Suite kurdum. PLC' yi kontrol edebiliyorum. Yalnız Megalis' i kullanmayı başaramadım. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar bende twido TWDLMDA20DRT var ve ben onunla suite programı ile haberleşemiyorum."Comminication error.Check the modebus driver parameters,controller connections or power supply" alarmı verip duruyor.Ne yaptıysam olmadı.Bide PLC üzerinde power lambası sürekli yanıyor run lambası ise yanıp sönüyor.Acaba normal mi..?Bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.

Zelio-Logic akıllı rölelerinin programalama yazılımını Schneider Electric web sitesinden indirebilirsiniz. SR1, SR2 ya da SR3 olması farketmez. Güncel sürüm tüm Zelio-Logic rölelerini programlayabilmektedir.

Kabloyu da satın almanız gerekmektedir. USB portundan bağlanan kablonun referansı SR2USB01, liste fiyatı 239TL'dir.

Eğer bir kereliğine programlama yapacaksanız, bir kereliğine kabloyu kullanmanız için yardımcı olabilirim.

Saygılarımla.

Hasan Baran
Yüksek Teknik Öğretmen

Arkadaşlar bende twido TWDLMDA20DRT var ve ben onunla suite programı ile haberleşemiyorum."Comminication error.Check the modebus driver parameters,controller connections or power supply" alarmı verip duruyor.Ne yaptıysam olmadı.Bide PLC üzerinde power lambası sürekli yanıyor run lambası ise yanıp sönüyor.Acaba normal mi..?Bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.

Twido plc'de run ışığı yanıp sönüyorsa PLC stop konumundadır. Bunu bildirir.
Haberleşme hatana gelince programa kablon nedir? Banı kabloların PC'ye tanıtılmış olması gerkiyor. O işlerde tamasa modbus paremetrelerini kontrol et.
Programın haberleşme kablosunun bağlı olduğu portu kullandığını gör.

Arkadaşlar Tivido 40drf plc ve 4 adet 400kw atv71 bunları canopen ile haberleştiriyorum ancak 4 sürücü aynı anda çalışınca haberleşme kopuyor sebebini bulamadık kablolar sağlam topraklama sağlam cihazlar yeni bilen varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Forum istatistikleri

Konular
129,454
Kullanıcılar
452,011
Son üye
mehmetözkan1976

Yeni konular

Geri