USB kontrol kartları ve dizüstü bilgisayarlar

:) Çok emeğim var bu kartta. Biraz kullanayım.

Benim Cnc'im yok, böyle bir makinamda yok ben bile takip ediyorum. Güle güle kullanın ;)

@akg şimdi bu karttaki boş yere aynı devreden lehimlersek 4 eksenli mi olur diyorsun? : )

3-eksen-cnc-usb-kontrol-karti-mach3.jpg

Ha o CPU'un içine tek hex (çindistanlı arkadaşların düşünmemiş olmamaları hissiyatim,kuvvetli ihtimalle sırf eksen farkı olsun diye farklır) yapmışlarsa niye olmasın??

Bilgilendirmek için söylüyorum kartı 2000 yılından kalma masaüstüyle kullanıyodum winxp pııı 800mhz 128mb ram bir sorunla karşılaşmamıştım. eski bi diz üstü vardı pentium m 1.87ghz ram 2gb formatlayıp winxp kurdum mach3 kurup çalıştırdım. bi müddet çalıştıktan sonra movement warning external movement not connected uyarısı alıyorum ve usb kablosunu çıkartıp takmadan düzelmiyor biraz çalışınca yine aynı hata veriyor. Mach3 kaldırdım plugin yeniden yükledim yine olmadı sorun hala devam ediyor

Hayırlısıyla şu benim kartlar gelene kadar TB6560'ı bir çalıştırabileydim. Çalışıyor çalışmasına ama adım kaçırıyor şimdi de. Görünürde hiç bir sorun yok fakat işin sonunda 20mm kalınlığındaki bir parçayı 16mm civarında kesiyor. Mach3 ekranında Z ekseni -20 görünüyor ama. Diğer eksenlerde sorun yok kadar az. 300mm'de belki 0.5mm hata payı var. Ona razıyım ama Z ekseni işi bozuyor.

Ben de şu an araştırıyorum fakat bu arada siz de bir göz atarsanız çok memnun olurum. Belki gözümden kaçan detay(lar) vardır.

Bu arada ekran görüntüsü almak için Mach3 klasörünü dizüstünden flash diske atıp evdeki bilgisayarda açtım ama motor tuning ekranı açılmıyor. 64bit işletim sistemi olduğundan sanırım.

Tamam çalıştırdım.

Motor tuning ekranı. Bütün eksenlerde aynı ayar var.

clip+(2016-04-17+at+11.55.06).png

Bunlar da port/pin ayarları. Gerçi bunlar karta özel ama yine de ekleyeyim.

clip+(2016-04-18+at+12.00.48).png

clip+(2016-04-18+at+12.02.49).png

clip+(2016-04-18+at+12.04.00).png

clip+(2016-04-18+at+12.04.32).png

Şimdi TB6560 4 axis diye arayınca bir çok farklı kart var ama benim karta en çok benzeyen (aslında fotoğrafta bire bir aynı görünüyor) kartın pdf'inde dip switch ayarları benimkilerle uymuyor. Şöyle ki:

Benim kartta dip ayarları: ON-OFF-ON-ON-ON-OFF

PDF'te:
clip+(2016-04-18+at+12.22.36).png

Sizce hangi ayar uygun?

Şimdi TB6560 4 axis diye arayınca bir çok farklı kart var ama benim karta en çok benzeyen (aslında fotoğrafta bire bir aynı görünüyor) kartın pdf'inde dip switch ayarları benimkilerle uymuyor. Şöyle ki:

Benim kartta dip ayarları: ON-OFF-ON-ON-ON-OFF

PDF'te:
clip+(2016-04-18+at+12.22.36).png

Sizce hangi ayar uygun?
4. Numarayı off yapıp dene bi abi

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn