USB Receiver tamiri

Fth_0230

Üye
Resimde gördüğünüz kablosuz klavye mouse alıcısının usb konnektörü kırıldı. Kendim lehimliyeyim derken 4 bağlantı noktası da yandı. Bu kartın tamir edilme olanağı var mıdır acaba?

Eğer yanma durumu olmadıysa ve düzgün lehimlenirse elbette çalışır ancak baskı devrenin durumu çok kötü görünüyor.
Maliyet sorununuz yoksa uğraşmayın derim. [emoji3]

Pinleri takip edip entegrede yada kartta nereye gittiğini bulup bir iletken telle atlama yalilabilir.

Resim net degil. Net resim ekleyebilir misiniz?

Olur da yolları takip ederek lehimlenir.Biraz el becerisi gerekli

dostum ince yollar gidiyor göründügü gibi eger oraları dikkatlice tekrar lehimlersen olur gibi ama çok dikkatli olman lazım kolay gelsin.

tabi siz profesyonel olduğunuz için anlıyorsunuz da ben acemiyim bana yolları çizerek gösterebilir misiniz

ben profosyonel değilim önce onu söyleyeyim bende sizin gibi evimde elektronik eşyalarım bozulduğu zaman açıp tamir etmeye çalışan birisiyim benim gördüğüm kadarıyla yolları işaretledim buraya atıyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200502-235810 (1).png
    3.4 MB · Görüntüleme: 70
direk entegrenin 3 pininden bakır kabloyla konnektörün pinlerine bağlamayı düşünüyorum ama en sağdaki yol nereye gidiyor çözemedim. bu arada teşekkür ederim yardımınız için

en sağdaki yol plaketteki yeşil yer olması gerek benim gözlemlediğim kadarıyla denemekten zarar gelmez ya tutaarsa yardımım dokunduysa ne mutlu bana ben teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…