uydu sorunu arapsat

altaş

Üye
s.a arkadaşlar uydu ile ilgili bir sıkıntım var şimdi bizim oturduğumuz aprtmanda merkezi uydu var 3 tane çanak varmış bizim televizyonda LG içind euydu alıcıda var şimdi babam arabistan kanallarını kabeyi izlemek istiyor acaba bunu nasıl ayarlarız ???

s.a arkadaşlar uydu ile ilgili bir sıkıntım var şimdi bizim oturduğumuz aprtmanda merkezi uydu var 3 tane çanak varmış bizim televizyonda LG içind euydu alıcıda var şimdi babam arabistan kanallarını kabeyi izlemek istiyor acaba bunu nasıl ayarlarız ???

Arabsat 39 derecede turksatla cok yakin turksatin canagini birkac milim saga sola oynat yakalarsin cok buyuk bi canaksa 150 yada ustu ayarliysa turksata zaten ayni lnb alir 39 dereceyide 42 dereceyide

A10 cihazımdan gönderildi

Tabletten bakamiyorum su an ama oyle hatirliyorum 30 derecedede olabilir googleden bak -

Arabsat 39 derecede turksatla cok yakin turksatin canagini birkac milim saga sola oynat yakalarsin cok buyuk bi canaksa 150 yada ustu ayarliysa turksata zaten ayni lnb alir 39 dereceyide 42 dereceyide

eyvallah usta saol
fakat çanak yönü ayarlama değilde karşımızda ki komşu izliyormuş yani tv den nasıl ayarlanıyor onu söylesen ? yoksa bizdeki merkzi uydu ...

eyvallah usta saol
fakat çanak yönü ayarlama değilde karşımızda ki komşu izliyormuş yani tv den nasıl ayarlanıyor onu söylesen ? yoksa bizdeki merkzi uydu ...

Ha yani soylemi hatta arbistan yayinlari var sizin alici ayarli degil o uydu ve kanallar yok oylemi

Ha yani soylemi hatta arbistan yayinlari var sizin alici ayarli degil o uydu ve kanallar yok oylemi

evet öyle babam sormuş bugün karşı komşumuza o izliyormuş babamda başımıne tini yiyor ayarla ayarla diye ....

evet öyle babam sormuş bugün karşı komşumuza o izliyormuş babamda başımıne tini yiyor ayarla ayarla diye ....

Bak simdi kardesim izledigi uyduyu ogren ilk once komsunun ve bir kanalin frekansiyla sembol oranini al uydu alincinin ayarlarinda o uydu yok ise yeni uydu tanimla ama ilk once uydunun ismini ogren git bak gosteren kanalda hangi uyduymus onu ogren sonrasini hallederiz ok

eyvallah saol

Ha ama arabsat olduguna eminsen sen tvnin uydu alicisinin menusunden kuruluma gir uydu duzenleme ve ya benzeri ayari bul uydu listesinde arabsati ara yok ise yeni uydu ekle ismi onemli degil ama arabsatta yazabilirsin lnb ayarini universal yap ve kayt et sonra manuel aramaya gir uydu bolumu ekledigin veya mevcut olan arabsatta olsun sonra bu uyduda asagida vericegim frekanslari tara

Forum istatistikleri

Konular
128,929
Kullanıcılar
451,102
Son üye
caglar06

Yeni konular

Geri