Vaviyen anahtar bağladım ama sürekli yanıyor

Yani normalde ampulün yanmadığı durumu kastettim odada tek ampul o zaten tekli amahtar vardı
Ampulün yanmadığı durum diye bişe yaşamıyorsun her halukarda yandığı durumdan bahsediyorsun. Vavienin bir ayağında seri devre var kapadığında seri devreden geçiş yapıyor. Bağlantı şeklini fotoğraflayıp atarsan sorunu görebiliriz belki

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ampulün yanmadığı durum diye bişe yaşamıyorsun her halukarda yandığı durumdan bahsediyorsun. Vavienin bir ayağında seri devre var kapadığında seri devreden geçiş yapıyor. Bağlantı şeklini fotoğraflayıp atarsan sorunu görebiliriz belki
Sistemi tekrar kurup fotoğraf atacağım

Yani normalde ampulün yanmadığı durumu kastettim odada tek ampul o zaten tekli amahtar vardı
Sistemde seri devre var muhtemelen. Avizeniz çift devre mi? Odadaki tek aydınlatma o mu? Anahtarda sorun olduğunu düşünmüyorum

Kapadığımda dediğinde vaviyen anahtar kapanmaz. Bir kontak açılır bir kontak kapanır. Aynı olayı diğer vaviyen anahtarda da görüyor musun? Ya da orada ne görüyorsun?
Sorun çözüldü en son çare kabloyu değiştirdim kablodanmış bir yerinde ezik vardı kaçak yapıyordu öyüzdenmiş

Forum istatistikleri

Konular
128,944
Kullanıcılar
451,124
Son üye
MEK3232

Yeni konular

Geri