+ ve Toprak Arasındaki Fark Nedir?

THE CURE

Üye
Merhabalar,

Bir güç kaynağının - ucunu bir devreden geçirip toprakladık diyelim, bunu toprak yerine güç kaynağının + çıkışına bağlarsam aradaki fark ne olur. Aslına bakılırsa + ile Toprak arasındaki farkı merak ediyorum.:confused: Cevaplayan olursa memnun olurum.

Saygılar

Sanırım sorumu yanlış sordum. Şöyle sorayım; bir güç kaynağımızın çıkışında +-60V yazıyor diyelim. Ben bir dirence akım vermek için enerjiyi + dan aldım, dirençten sonrada -ye değil de toprağa bağlamak istedim. Bu durumda dirence 60V vermiş oluyormuyum.
Hatta kısaca, + ile - arasındaki gerilimin 60V olacağı kesin, ama + ile toprak arasındaki gerilim ne olur. 60 mı? 30 mu? 0 mı?

60 - nin mantığı topraktır zaten ufak farklar yaratabilir o da zaten ihmal edilebilir kadar küçük bir farktır

60 - nin mantığı topraktır zaten ufak farklar yaratabilir o da zaten ihmal edilebilir kadar küçük bir farktır
Yanlışım varsa düzeltin ama, bazı yüklere - DC veriliyor ve devreyi toprak takip ediyor. yani yükün - ile toprak arasında olduğu durumlar da var. Peki o nasıl oluyor?

Forum istatistikleri

Konular
129,550
Kullanıcılar
452,167
Son üye
yasaraydemir

Yeni konular

Geri