Vestel Çamaşır Makina

fsalih

Üye
wmf 6090c sıkmaya gelince geri sayım yapmıyor 11 den 10 a düsüyor 9 dan tekrar 10 a cıkıp sürekli aynı devam ediyor testte ise hata vermiyor su seviye kontrol ettim baska kartla konrol ettim sorunyok

wmf 6090c sıkmaya gelince geri sayım yapmıyor 11 den 10 a düsüyor 9 dan tekrar 10 a cıkıp sürekli aynı devam ediyor testte ise hata vermiyor su seviye kontrol ettim baska kartla konrol ettim sorunyok

Kartın orta kısmında bulunan 3 adet mavi rolelerden biri açık devre veya role komut tu gelmiyor.
bu hata motor kömürleri bitme aşamasında aşırı akım çekip role kontaklarını deforme etmesinden kaynaklanır .
5 yılı geçmiş tüm makinaların motor kömürleri degişmelidir

aynı makinenin beyninin yandığını söylediler fabrikadan 300 lira gibi bişeyler sölyemişler. fabrika dışında da parçasını bulamadık. bunu ucuza bulabileceğimiz bir yer yöntem biliyor musunuz? çıkması elinde var mıdır kimsenin?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba Makinanızın elektronik kartı arızalıdır. değiştirdiğiniz zaman arızanız ortadan kalkacaktır. yedek parçayı dışardan bulma ihtimaliniz çok düşük. ya sanayi kullanmamanızı öneririm. Bu seri makinalar İTHAL ürünlerdir. parçalarını çok zor bulursun servisinde bile kalmamış olabilir. Bu makineler deterjan kutularındanda çok surun çıkarttılar. Muhtemelen senin makinende karta su kaçtığından dolayı bu hali aldı

Forum istatistikleri

Konular
129,173
Kullanıcılar
451,525
Son üye
ituran20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri