Vijeo Citect 7.40 Equipment Hk.

GrcnSrby

Üye
Herkese merhaba

Citect 7.40ta bulunan Equipmentı kullanan oldu mu hiç? Update equipment dediğim zaman hep Failed processing equipment template hatası alıyorum ve sorunumu çözemedim. Yardımcı olabilecek var mı?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
7.4 ün equipment editorunde problem var SP1 de yüklesen düzelmiyor sorun kısaca şu ekipman editöründen bir ekipman tip oluşturduğunda yada mevcut "motor" tipini düzenlediğinde "YeniTypeName".XML yada "Motor.xml" dosyalarındaki yapı bozuluyor. Bozulan şeyde xml dosyasına otomatik olarak büyük harfle yazıyor bunu kabul etmiyor. bu dosyaları excel de açıp düzenlesen düzeliyor. Equipment Editor den type için Save yapmaman gerekiyor. Çok uğraştıran bir durum başka çözümü var mı bilmiyorum ki benim yaptığımda bir çözüm değil uğraşılmaz bunla.

Büyük küçük harf duyarlılığını anlamıştım. O yüzden tip oluştururken {equipment.IODEVICE} gibi büyük harfle ekleyince ilk sorunumu çözdüm type oluşturabildim. Ancak şimdi type a göre equipment oluştururken bi hata alıyorum. Dediğiniz gibi bu pek çözüme benzemiyor. İleriki güncellemelerde umarım bu sorunu çözerler.

yeni bir type oluşturduğunda yenitypename.xml dosyasını açıyorsun ve motor.xml diye vijeocitectin otomatik oluşturduğu type var. motor.xml dosyasının üst kısmındaki out tanımlarının üstündeki bölümü yeni oluşturduğun yenitypename.xml dosyasının üst kısımlarına kopyalıyorsun ve içeriği senin tanımlarına göre düzenliyorsun (sanırım sıralama bile önemli) kaydediyorsun ve equipment update yaptığından otomatik variableları ekliyor. daha öncede dediğim gibi Equipment Editörden Save işlemi kesinlikle gerçekleştirmemek gerekiyor. Artı bir şey daha bunları yapsan bile ki ben yaptım çalışıyor. bu seferde PLC ile haberleşmede sıkıntı yaşıyorsun. denemedim ama eski versiyonda hazırlanmış bir program hiç bir değişiklik yapmazsan düzgün çalışabilir.

Büyük küçük harf duyarlılığını anlamıştım. O yüzden tip oluştururken {equipment.IODEVICE} gibi büyük harfle ekleyince ilk sorunumu çözdüm type oluşturabildim. Ancak şimdi type a göre equipment oluştururken bi hata alıyorum. Dediğiniz gibi bu pek çözüme benzemiyor. İleriki güncellemelerde umarım bu sorunu çözerler.

Unutmuşum yazmayı büyük harfle değil küçük harfle yazman gerekiyor. büyükle yaparsan type oluşturur ancak equipment update yapmaz.

dediğiniz yöntem başarılı oldu ancak saçmalık tabi bu tüm yaptıklarımız :) ayrıca tipte yaptığım her değişiklikle xml yine değişiyor ve copy paste yapmak zorunda kalıyorum. SP2yi beklemek mantıklı şu an.

Forum istatistikleri

Konular
128,907
Kullanıcılar
451,059
Son üye
landonor
Geri