Voltaj düşüren trafonun anlaşılması

kado000

Üye
Sa.Arkadaşlar elimde küçüklü büyüklü bi kaç tane trafo var.teypten,ışıldaktan,ordan burdan söktüm bunları.bunların voltaj düşüren olduğunu nerden anlıyacağım.ışıldağın içindeki trafoyu söktüm,220 kısmına 220 uyguladım çıkışta 6v aldım fakat hocam bunun voltaj düşüren olmadığını söyledi.nasıl anlarız bunu.saygılar

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
6v aldığına göre düşürmüş hocan başka birşey demekmi istedi acaba?

bilmiyorumki.güç kaynağı yaptık,ona ben fan takmak istedim.6v doğrulunca fanı döndürmeye yetecek kadar çıkıyodu.hoca elimde gördü bu tafo olmaz dedi.neden dedim nerden söktün dedi eski ışıldaktan dedim.bu trafo başka amaçla kullanılıyo dedi ama 6v ac aldım yani.

Primer sargıları ince telden çok kesitli ; sekonder sargıları kalın telden az spirlidir . İlk önce hangi uçlar primer hangi uçlar sekonder onun tespitini yapın. kesinlikle kalkıp sekondere primer gerilimi uygulama gibi bir hataya düşmemelisin. Eğer trafoların üzerinde herhangi bir ibare yoksa trafonun gücü ve dönüştürme oranı konusunda bir tespite gitmek baya uzun bir işlem ki bu çok önemli bir işlem . çünkü trafo gücünün yüksek olduğu bir devreye küçük güçlü bir trafo bağlamak trafonun sürekli aşırı akım çekip ısınması demek. O yüzden bir yerden sökülüp üzerinde herhangi bir güç ibaresi ve dönüştürme oranı yazmayan trafoyu kalkıp başka bir yere aaaaaa bu iyiymiş deyip bağlamak pek akla mantığa uyacak uygulama değil ; tavsiye etmem ; uzak durun .....

Fanlar DC akım ile çalıştığı için,trafoda ac olduğu için hocanız olmaz demiştir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,900
Kullanıcılar
451,048
Son üye
Yates

Yeni konular

Geri