voltaj regülatörü yardım

halukbasar

Üye
arkadaşlar kültür mantarı işletmesi yapıyorum elektrikle ilgili sorunum çok trafo 1 km mesafede 18.5 kw lık motor ve bunun yanında 4 kw lık bir motorum trifaze var elektrik voltmetrede 220 gözüküyor ama motor çalışınca 200 gösteriyor yüke binince 160-170 oluyor biraz daha düşünce motor duruyor böyle bir tesiste voltaj regülatörü iş yapabilirmi yada kaçlık olması lazım bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum birkaç kişiye danıştım ama net birşeyler söyleyemediler bu motorlar 37 amperi görünce kilitleniyorlar

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
böyle bir sistemde voltaj regülatörü pek işini görmez gelen besleme kablosunu kalınlaştırman ve kompanzasyon yapman gerekli

sn.halukbasar;
ana besleme kablonuz kaçlık ? direkden alıyorsanız hat klemensleri veya bağlantı oksitlenmiş olabilir?

yaklaşık 22,5kw güç görünüyor şu anda tam yükde 43A çeker en küçük kablo 4x6 nyy olması lazım ama en sağlıklısı 4x10 nyy dir

bütün bunlar normal ise bağlı olduğunuz elektrik kurumuna (tedaş-bedaş..vs.) başvurun onlar gerekirse trafonun voltaj kademesini değiştirirler

arkadaşlar kültür mantarı işletmesi yapıyorum elektrikle ilgili sorunum çok trafo 1 km mesafede 18.5 kw lık motor ve bunun yanında 4 kw lık bir motorum trifaze var elektrik voltmetrede 220 gözüküyor ama motor çalışınca 200 gösteriyor yüke binince 160-170 oluyor biraz daha düşünce motor duruyor böyle bir tesiste voltaj regülatörü iş yapabilirmi yada kaçlık olması lazım bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum birkaç kişiye danıştım ama net birşeyler söyleyemediler bu motorlar 37 amperi görünce kilitleniyorlar

Burada motor duruyor derken trafo gibi mi çalışmaya çalışıyor yoksa kontaktörlermi devreden çıkıyor. kontaktörlerin devreden çıkyorsa bu işi 40 TL çözebilirsin.

Eğer kontaktörler devreden çıkyorsa kontaktörlere üstten basma şansın varsa bas motor çalışıp bu düşük voltaj da çalışan motor işini görüyormu.

40 kva voltaj regülatörü koyarsan işini görür trafodan gelen kabloyu ı yazarsan daha net cevap veririz bide trafodan voltaj yükseltir sen de olur ilk bunu dene kolay gelsin regulator 3-4 bin lirayı bulur

kondaktörlere basıncada duruyor

trafodan gelen kablo tahta direkte olan ince galiba 12 olabilir aliminyum 1km tesise giriş 20metre 410 kablo bakır

kompanzasyonun yardımı olabilirse acaba nekadar olabilir

Moderatör tarafında düzenlendi:
kondaktörlere basıncada duruyor

trafodan gelen kablo tahta direkte olan ince galiba 12 olabilir aliminyum 1km tesise giriş 20metre 410 kablo bakır

kompanzasyonun yardımı olabilirse acaba nekadar olabilir

Kabloların mesafelerini ve kesitlerini net olarak yazarsanız yardımcı oluruz.

Burada motor duruyor derken trafo gibi mi çalışmaya çalışıyor yoksa kontaktörlermi devreden çıkıyor. kontaktörlerin devreden çıkyorsa bu işi 40 TL çözebilirsin.

Eğer kontaktörler devreden çıkyorsa kontaktörlere üstten basma şansın varsa bas motor çalışıp bu düşük voltaj da çalışan motor işini görüyormu.
bu konuyu biraz açabilirmisin? ne yapmak istediğini anliyamadım.

Forum istatistikleri

Konular
129,452
Kullanıcılar
452,010
Son üye
faruko

Yeni konular

Geri